Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Przyłapali nieletniego z narkotykami
Wywiadowcy z Mokotowa podczas wieczornej służby ścigali trzech młodych mężczyzn. Dwóch z nich trafiło w ręce mundurowych. Okazało się, że 16-latek miał nieczyste sumienie. Nie chciał wpaść suszem schowanym w rękawie i nabitą nim szklaną lufką. Kiedy zorientował się, że nie uniknie policyjnej kontroli, narkotyki na oczach funkcjonariuszy odrzucił na trawnik. Do wszystkiego jednak się przyznał i noc spędził w izbie dziecka. O zachowaniu nieletniego zostanie poinformowany sąd rodzinny.
-
Niania oszukiwała niedoszłych pracodawców-aktualizacja
Wczoraj ważyły się losy 40-letniej mieszkanki woj. podlaskiego. Policjanci z Ursynowa udowodnili bowiem kobiecie kilka oszustw na terenie Warszawy i powiecie piaseczyńskim. Jako opiekunka do dzieci, swoje usługi oferowała na jednym z internetowych portali. Kiedy dochodziło do spotkania i chęci jej zatrudnienia, Agnieszce B. nagle potrzebna była gotówka na naprawę nagłej awarii w domu. Otrzymane tysiące miała odpracować, ale nie trudno się domyślić, że w pracy wcale się nie stawiała. Teraz pod policyjnym dozorem będzie oczekiwała na dalsze decyzje w jej sprawie. Za oszustwo grozi kara nawet do 8 lat więzienia.
-
Poszukiwany niebezpieczny przestępca
Policjanci z Wydziału Kryminalnego komendy na Mokotowie poszukują mężczyzny, za którym Prokuratura Krajowa do Spraw Przestępczości Zorganizowanej w Warszawie wystawiła list gończy. 47-letni Tsopanov Tamerlan podejrzany jest o to, że w 2004 roku brał czynny udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym mającej na celu popełnianie szeregu przestępstw. Każdą osobę, która posiada jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu poszukiwanego, prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny.
-
Kilkugodzinne, nocne poszukiwania zaginionych w lesie
Przez kilka godzin policjanci z Ursynowa oznakowanymi i operacyjnymi radiowozami przeczesywali nocą Las Kabacki. Dostali informacje, iż na jego terenie zaginęło troje młodych ludzi. Po godzinie poszukiwań mundurowi znaleźli 22-latka. Ten nie potrafił jednak wskazać miejsca pobytu dwójki jego młodszych znajomych. Kolejne godziny pracy funkcjonariuszy przyniosły jednak efekt ich starań. Znaleziono 19-latkę i jej rówieśnika. Ten za wszystko „odwdzięczył” się w niecodzienny sposób.
-
Kocham. Nie biję” – druga odsłona kampanii społecznej
Dziś rozpoczęła się druga edycja kampanii społecznej „Kocham. Nie biję”. Jej inicjatorem jest Fundacja Krajowe Centrum Kompetencji, a współorganizatorami - Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Policja. Przedsięwzięcie ma na celu przeciwdziałanie przemocy w rodzinie oraz ograniczanie jej skutków przez zwiększenie społecznego zaangażowania w działania ukierunkowane na profilaktykę.
-
Wspólnicy zostawili go zaraz po kradzieży
Trzech mężczyzn przyjechało na ursynowską stację paliw. Do baku samochodu i kanistrów zatankowali ponad 70 litrów benzyny. Kiedy 19-latek chciał uregulować rachunek opiewający na kwotę ponad 300 złotych, okazało się, że jego portfel jest pusty. W tym czasie jego znajomi niewiele myśląc uciekli z łupem. Policjanci z Ursynowa nie pozwolą jednak na to, aby odpowiedzialni za to przestępstwo uniknęli odpowiedzialności. Marcin K. usłyszał już zarzut kradzieży.
-
Przyłapana na paragonowych kombinacjach
W sklepie pokrzywdzonej pracowała od kilku miesięcy. Nie wiadomo dokładnie od jak dawna okradała swoją pracodawczynię. Ta jednak obserwowała pracę 33-latki, aż w końcu o pomoc poprosiła policjantów z Mokotowa. Jak się okazało podejrzana z kasy sklepu wyprowadziła blisko 2 tysiące złotych. Do sprawy funkcjonariusze zabezpieczyli 31 paragonów. Część długu Małgorzata K. zdołała oddać, ale nie ominie jej odpowiedzialność karna.
-
Krewki awanturnik okazał się złodziejem
Od kilku dni nachodził ekspedientkę małego sklepiku. Kradł z niego artykuły spożywcze, a na zwrócenie uwagi i nawoływanie do zwrotu towaru reagował krzykiem i agresją. 51-latek groził pozbawieniem życia pracownikom firmy ochroniarskiej, właścicielowi działalności, jego pracownicy, a na koniec naruszył nietykalność cielesną policjantów z Ursynowa. Tych ostatnich Marek G. przekonywał, że jeszcze nikt nie odważył się sprzeciwić jego woli. Przekonał się jednak niebawem, że swoim zachowaniem nie odstraszył interweniujących.
-
Bezpieczna droga do szkoły przez cały rok
Dziś uczniowie po dwumiesięcznej przerwie ponownie usłyszeli szkolny dzwonek. Od jutra na dobre rozpoczną kolejny rok zmagań z tornistrem na placech. W okolicach szkół i na drogach dojazdowych do nich pojawi się młodzież i dzieci, które w grupach lub pojedynczo będą korzystać z jezdni, przejść dla pieszych, poboczy. Droga do szkoły i z powrotem będzie stałym elementem w życiu każdego ucznia, aż do kolejnych zasłużonych wakacji. Pamiętajmy, że droga ta powinna być bezpieczna !
-
Pirat drogowy ucieczkę kontynuował pieszo
W środku nocy policjanci ścigali kierowcę osobowego peugeota. Ten najpierw zawrócił w miejscu niedozwolonym, a potem nie chciał zatrzymać się do kontroli. Kiedy obywatel Ukrainy zorientował się, że nie ma szans z mundurowymi, zjechał z trasy i porzucił pojazd na pobliskim parkingu. Sam „wziął nogi za pas”, zostawiając w środku swojego znajomego. Nietrzeźwy uciekał zaledwie kilka metrów. Z miejsca zatrzymania trafił prosto do policyjnej celi.
-
Złodziej „elegancik”
W mokotowskim centrum handlowym pojawił się popołudniu. Chciał dobrze wyglądać, więc zainteresował się modnymi garniturami. Nie miał zamiaru jednak za nic zapłacić. Ubranie warte blisko tysiąc złotych schował pod te, w którym przyszedł i chciał zostać bezkarnym. Obywatel Gruzji dzięki czujności ochrony trafił w ręce policjantów. Śledczy z Mokotowa przedstawili już 31-latkowi zarzut kradzieży.