Tag bezpieczeństwo
Rozmiar czcionki
- Spotkanie z przedszkolakami w Creative Kids Preschool Jak bezpiecznie przechodzić przez drogę, jakie kolory sygnalizatora pozwalają przejść bezpiecznie przez jezdnię, którą stroną ulicy należy iść, kiedy nie ma chodnika, w co powinien być wyposażony rower i jak bezpiecznie się nim poruszać oraz czemu służy numer alarmowy 112, o tym wszystkim od policjantów dowiedzieli się sześciolatkowie z Niepublicznego Przedszkola przy al. Rzeczypospolitej na warszawskim Wilanowie.
- Bezpieczny pociąg Wakacje to okres, w którym częściej podróżujemy. Powinniśmy wtedy być bardziej czujni. Jedni z nas wybiorą swoje auto, niektórzy samolot, jednak wielu skorzysta z pociągów i autobusów. Na zatłoczonych stacjach i peronach czy w tłumie podróżujących pociągami możemy paść ofiarą kieszonkowca.
- O bezpieczeństwie dzieci na drogach i nie tylko Kiedy dziecko może bezpiecznie przejść przez jezdnie? Czy 6-latek może poruszać się sam po drodze? Jaki kolor światła pozwala na przejście przez jezdnie i czy znaki drogowe są potrzebne? Czy warto nosić elementy odblaskowe i dlaczego nie można rozmawiać z obcymi? Na te pytania uczniom Szkoły Podstawowej nr 33 im. Wojsk Obrony Powietrznej Kraju w Warszawie odpowiadała policjantka z zespołu ds. profilaktyki mokotowskiej Policji.
- Poprzez zabawę o bezpieczeństwie Najmłodsi zawsze chętnie poznają świat, a najbardziej, gdy przedstawiany na w formie zabawy, konkursów czy pytań. Ich aktywność sprzyja przyswajaniu wiedzy. Tym razem podstawowe wiadomości w zakresu bezpieczeństwa nie tylko na drodze przekazywali dzieciom z Przedszkola nr 125 w Warszawie policjantki z mokotowskiego zespołu ds. profilaktyki opowiadając dzieciom o tym, jak powinno się przechodzić przez jezdnię, który kolor sygnalizatora pozwala wejść na pasy oraz o tym, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Każde dziecko otrzymało fluorescencyjną opaskę ufundowane przez funkcjonariuszki. Najmłodsi słuchacze mogli także obejrzeć policyjny radiowóz.
- Pamiętajmy o bezpieczeństwie na drodze, w sklepie, w komunikacji miejskiej Zbliżające się Święta Wielkanocne to wzmożony czas przedświątecznych zakupów w centrach handlowych, przejazdów środkami komunikacji miejskiej. Funkcjonariusze, jak co roku będą czuwali nad bezpieczeństwem wyruszających w podróż oraz osób pozostających w Warszawie. Szczególną uwagę będą zwracali na stan trzeźwości kierowców, przekraczanie dozwolonej prędkości oraz stan techniczny pojazdów. Sprawdzą też czy kierowcy i pasażerowie przemieszczają się w zapiętych pasach, a dzieci w fotelikach. Ponadto kontrolować będą tereny przyległe do centów handlowych. Z uwagi na wzmożony ruch pojazdów i pieszych na ulicach pojawi się więcej patroli policyjnych.
- Wiosenna wizyta pierwszoklasistów na Mokotowskiej Komendzie Sześcio i siedmiolatkowie ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Warszawie odwiedzili mokotowskich policjantów, żeby dowiedzieć się na czym polega praca funkcjonariusza Policji. Dzieci obejrzały stanowisko kierowania, zobaczyły gdzie policjanci odbierają nr alarmowy, jak wyglądają pomieszczenia dla osób zatrzymanych, obejrzały radiowozy policyjne oraz mogły przymierzyć czapki policyjne noszone do różnego rodzaju umundurowania. Nie obyło się bez ciekawych pytań oraz aktywności ze strony małych gości.
- Debata społeczna „Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa” Poczucie bezpieczeństwa to jeden z głównych czynników wpływających, na jakość życia mieszkańców. Z „Barometru Dzielnicowego” wynika, że 83% mieszkańców osiedla Służew nad Dolinką czuje się bezpiecznie. Współpraca społeczeństwa z Policją, wymiana informacji w tym zakresie ma bezpośredni wpływ na ten czynnik. Debaty społeczne sprzyjają wymianie informacji i wypracowaniu wspólnych działań mających na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa. O zainteresowaniu taką formą komunikacji świadczy ilość uczestników osiedla w debacie. Około 80 osób spotkało się z policjantami.
- Policjantki uczyły najmłodszych bezpieczeństwa na drodze Najmłodsi zawsze chętnie poznają świat, a najbardziej, gdy przedstawiany jest w formie zabawy, konkursów czy pytań. Ich aktywność sprzyja przyswajaniu wiedzy. Tym razem podstawowe wiadomości z zakresu bezpieczeństwa na drodze i nie tylko, przekazywały dzieciom z Katolickiej Szkoły Podstawowe Fundacji na Rzecz Rodziny, policjantki z mokotowskiego zespołu ds. profilaktyki. Funkcjonariuszki wytłumaczyły małym słuchaczom, jak powinno się przechodzić przez jezdnię, który kolor sygnalizatora pozwala wejść na pasy oraz jak należy się zachować w kontakcie z obcą osobą.