Aktualności

Potrzebna krew dla Rafała Nierodzika

Data publikacji 13.10.2020

Zwracamy się z serdeczną prośbą o oddawanie krwi na rzecz naszego kolegi młodszego aspiranta Rafała Nierodzika, który obecnie przebywa w szpitalu MSWiA. Rafał został zakażony koronowirusem, który spowodował poważną niewydolność oddechową. Jego stan lekarze oceniają jako ciężki. Oddycha dzięki urządzeniu, do którego jest podłączony oraz tracheotomii. W zależności od potrzeby i decyzji lekarzy przetaczana jest mu krew, która ratuje mu życie. Stąd nasz apel. Krew można oddać w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa MSWiA w Warszawie przy ul. Wołoskiej 137 po wcześniejszej rejestracji pod nr tel. 502 021 942 lub w innych punktach krwiodawstwa w Polsce, podając hasło: „krew dla Rafała Nierodzika". Za okazaną pomoc dziękujemy.

Rafał w ostatnim czasie chorował na zapalenie oskrzeli, a jego stan zaczął się nagle pogarszać. Kiedy pojawiła się niewydolność oddechowa, został zabrany do szpitala. Po badaniach okazało się, że jest zakażony koronawirusem. Jest stan zdrowia oceniany jest na ciężki.

Nie mniej jednak Rafał walczy, żeby wrócić do swojej żony i dwójki dzieci oraz do służby, której poświęcił 19-lat swojego życia.

Nasz kolega i przyjaciel obecnie pracuje jako dzielnicowy na warszawskim Mokotowie. Przez lata swojej służby pomógł wielu ludziom. Jest wyjątkowo uczynnym, empatycznym i sumiennym policjantem. Nigdy nie narzekał i zawsze robił, co trzeba, bo ktoś potrzebował jego pomocy. Nigdy na nic się nie oglądał, jeśli ktoś potrzebował wsparcia. W pracy mówią na niego Shrek, bo to rosły mężczyzna o gołębim sercu. Z tego jest znany.

Teraz nasz kolega potrzebuje pomocy. Nie ważne czy ktoś nosi mundur, czy jest pracownikiem cywilnym, czy ma związek z Policją, czy też nie. Potrzebna jest mu krew, tak samo, jak wiara w to, że niebawem wróci do zdrowia i nadal będzie mógł pomagać potrzebującym.

Krew można oddać w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa MSWiA w Warszawie przy ul. Wołoskiej 137 po wcześniejszej rejestracji pod nr tel. 502 021 942 lub w innych punktach krwiodawstwa w Polsce, podając hasło: „krew dla Rafała Nierodzika". Za okazaną pomoc dziękujemy.

Informacje odnośnie rejestracji oraz wejścia do budynku Centrum Kriodawstwa znajdują sie na stronie http://ckikmsw.pl/

 

Za okazaną pomoc dziękujemy.

Koleżanki i koledzy z Komendy Rejonowej Policji Warszawa II

Powrót na górę strony