Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wybił szybę w autobusie, bo wsiadł do niewłaściwego autobusu

Data publikacji 26.08.2020

Policjanci z mokotowskiego wydziału zajmującego się ściganiem przestępstw przeciwko mieniu zatrzymali 27-latka podejrzanego o umyśle wybicie szyby w autobusie. Mężczyzna ustalony w toku czynności operacyjnych tłumaczył się, że jego zachowanie było wynikiem zdenerwowania. Wsiadł do niewłaściwego autobusu i to go zdenerwowało tak bardzo, że uderzył pięścią w szybę z taką siłą, że pękła. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna mieszkający na terenie powiatu pruszkowskiego oczekiwał na autobus na jednym z przystanków warszawskiego Mokotowa. Kiedy podjechał autobus linii 402, wsiadł do niego, a następnie uderzył pięścią w boczną szybę, powodując jej uszkodzenie, po czym wysiadł, stwierdzając, że nie będzie kontynuował podróży.

Policjanci zajęli się sprawą, kiedy wpłynęło do nich zawiadomienie o przestępstwie. Dowiedzieli się, jak wyglądał podejrzany, a następnie w drodze działań operacyjnych ustalili jego dane personalne i miejsce zamieszkania.

Mężczyzna mieszkający na terenie powiatu pruszkowskiego zdziwił się nieco wizytą policjantów z warszawskiego Mokotowa. Gdy wyjaśnili mu, z jakiego powodu przyjechali, oświadczył, że przyznaje się do przestępstwa. Mężczyzna wyjaśnił swoje postępowanie silnym wzburzeniem emocjonalnym spowodowanym faktem, że wsiadł do niewłaściwego autobusu. Poniosło go i wybił szybę ręką.

podkom. Robert Koniuszy/ea

Powrót na górę strony