Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za ponowne groźby karalne

Data publikacji 31.07.2020

Mokotowscy policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę podejrzanego o stosowanie gróźb karalnych wobec 25-latki i jej 46-letniej matki oraz o narażenie 46 – latki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Podejrzany działał jako recydywista, był wcześniej karany za te przestępstwa. Za same groźby grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Mundurowi otrzymali zgłoszenie dotyczące pobicia 46 – letniej kobiety. Kiedy funkcjonariusze przyjechali pod wskazany adres zastali tam zgłaszającą i jej 25-letnią córkę. Z relacji kobiety wynikało, że wracając w godzinach wieczornych do domu została zaatakowana przez znanego jej z widzenia mężczyznę. 37-latek pobił ją oraz groził, że zabije pokrzywdzoną oraz jej rodzinę. Kobieta zaczęła wołać o pomoc. Usłyszała to jej córka, która przybiegła na miejsce i przegoniła napastnika.

Policjanci znając rysopis sprawcy rozpoczęli poszukiwania. 37-latek wpadł w ręce policjantów, kiedy powrócił w miejsce przestępstwa, żeby skierować groźby karalne wobec 25-latki. Mężczyzna był w stanie nietrzeźwości.

Następnego dnia usłyszał trzy zarzuty prokuratorskie. Na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyzna w przeszłości popełnił takie same przestępstwa, a to znaczy że działał w warunkach recydywy, za co czeka go surowsza kara. Teraz czeka go rozprawa sądowa . Za przestępstwo gróźb karalnych grozi mu kara do 3 lat więzienia, za narażenie 46-latki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia może mu grozić nawet 7,5 roku więzienia.

 

sierż. szt. Joanna Szulc/kp-z

 

Powrót na górę strony