Aktualności

Zatrzymali Egipcjanina poszukiwanego listem gończym

Data publikacji 22.07.2020

Mokotowscy dzielnicowi zatrzymali 39-latka przebywającego czasowo w Polsce skazanego przez Sąd Rejonowy w Tomaszowie Mazowieckim za fałszowanie danych pracowników w celu odprowadzenia mniejszych składek na Fundusz Pracy. Mężczyzna miał się stawić w zakładzie karnym już w listopadzie ubiegłego roku, lecz zignorował nakaz sądu. Policjanci ustalili, gdzie się ukrył i zatrzymali go. Teraz będzie musiał spłacić swoje zobowiązania wobec wymiaru sprawiedliwości.

Jak ustalili dzielnicowi, mężczyzna miał się zgłosić do odbycia kary pozbawienia wolności za naruszenie przepisów ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Kiedy sprawa wyszła na jaw, mężczyzna usłyszał zarzuty i stanął przed Sądem w Tomaszowie Mazowieckim, który skazał go na odbycie kary i nakazał stawić się w wyznaczonym zakładzie karnym. 39-latek zignorował jednak sądowe nakazy i postanowił się ukrywać.

Policjanci, którzy otrzymali z sądu list gończy, wstawiony za mężczyzną ustalili, że przebywa on na jednym z osiedli na warszawskim Mokotowie. W związku z tym złożyli mu popołudniową wizytę. Mężczyzna był zaskoczony obecnością mundurowych, gdyż w miejscu zatrzymania miał być tylko przez krótki czas, a tak naprawdę zamieszkuje zupełnie pod innym adresem.

Został on zatrzymany i doprowadzony do komendy Policji przy ul. Malczewskiego, gdzie funkcjonariusze wykonali pozostałe czynności z jego udziałem. Teraz będzie musiał spłacić swoje zobowiązania wobec wymiaru sprawiedliwości.

podkom. Robert Koniuszy/kp-z

Powrót na górę strony