Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Data publikacji 31.01.2020

Mokotowscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn mających zamiar wprowadzić do obrotu znaczne ilości substancji psychoaktywnych. Mężczyźni wpadli, kiedy wyjeżdżali z garażu z towarem. W mieszkaniu jednego z nich funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli około 62.000 złotych, blisko 3 kilogramy marihuany, około 20 gramów kokainy, haszysz i tabletki MDMA. 33-latek i jego o 3 lata młodszy kolega usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz usiłowania wprowadzenia ich do obrotu. Zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Kilka minut przed 20:00 na jednym z osiedli na warszawskim Mokotowie policjanci podjęli obserwację miejsca zamieszkania 33-letniego podejrzanego. Funkcjonariusze wiedzieli, że tego dnia mężczyzna oraz jego młodszy wspólnik weszli w posiadanie znacznej ilości narkotyków i będą chcieli je sprzedawać w celach zarobkowych.

Kiedy obaj mężczyźni wyszli z mieszkania do garażu, policjanci podjęli działania. Na widok funkcjonariuszy obaj podjęli ucieczkę. Bardzo szybko jednak zostali obezwładnieni.

W trakcie przeszukania mieszkania, w szafce w kuchni oraz innych pomieszczeniach kryminalni znaleźli gotówkę w kwocie około 62.000 złotych, blisko 3 kilogramy marihuany, około 20 gramów kokainy, haszysz i 19 sztuk tak zwanej „tabletki szczęścia”, telefony komórkowe, wagi elektroniczne i inne akcesoria służące do prowadzenia nielegalnej działalności.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. W kolejnych dniach usłyszeli prokuratorskie zarzuty posiadania znacznej ilości środków psychoaktywnych oraz usiłowania wprowadzenia ich do obrotu. Na wniosek policjantów oraz prokuratora, mokotowski sąd zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci trzymiesięcznych aresztów. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

asp. szt. Robert Koniuszy/ea

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 25.79 MB)

Powrót na górę strony