Aktualności

Poszukiwany przyjechał po dowód osobisty i został zatrzymany

Data publikacji 31.12.2019

Wilanowscy policjanci zatrzymali 28-latka poszukiwanego od kilku miesięcy listem gończym za przestępstwa narkotykowe. Mężczyzna został skazany na 4 lata więzienia za posiadanie znacznych ilości środków psychoaktywnych oraz ich dystrybucje. Po ogłoszonym wyroku ślad po nim zaginął. Kryminalni wiedzieli, że wyjechał do Belgii. Ustalili też, kiedy przyjedzie do Polski po odbiór dowodu osobistego. Pół godziny po odbiorze dokumentu został zatrzymany i przewieziony do zakładu karnego.

Po tym, jak w październiku br. policjanci zostali poinformowani przez sąd, że za 28-letnim mieszkańcem warszawskiego Wilanowa, został wystawiony list gończy za przestępstwa narkotykowe, natychmiast podjęli działania. Wyrokiem mokotowskiego sądu mężczyzna został skazany na 4 lata bezwzględnej kary pozbawienia wolności. Zignorował jednak sądowy nakaz do stawienia się w zakładzie karnym i wyjechał do Belgii, gdzie ukrywał się przez kilka miesięcy.
Nie mógł tam jednak przybywać bez ważnego dokumentu tożsamości. Kryminalni dowiedzieli się, że w okresie świątecznym, będzie on musiał przylecieć do Polski, żeby odebrać aktualny dowód osobisty z urzędu dzielnicy.
W trakcie dalszych czynności ustalili operacyjnie datę odbioru dokumentu. W dniu zatrzymania około godziny 15:00 mężczyzna odebrał dokument i skierował się do jednego z mieszkań na warszawskim Wilanowie. Po kilku minutach do drzwi zapukali kryminalni. 28-latek nie zamierzał początkowo ich otworzyć. Przekonał go jednak argument pokonania drzwi przez wezwanych na miejsce strażaków pożarnych. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu Policji, a następnie przewieziony do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe 4 lata.

asp. szt. Robert Koniuszy

Powrót na górę strony