Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Debata społeczna na temat bezpieczeństwa osiedla Wierzbno

Poczucie bezpieczeństwa to jeden z głównych czynników wpływających, na jakość życia mieszkańców. Z „Barometru Dzielnicowego” wynika, że 81% mieszkańców osiedla Wierzbno czuje się bezpiecznie. Współpraca społeczeństwa z Policją, wzajemna wymiana informacji w tym zakresie ma bezpośredni wpływ na ten czynnik. Debaty społeczne sprzyjają wymianie informacji i wypracowaniu wspólnych działań mających na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa.

W środę o godzinie 17:00 w Mokotowskim Centrum Integracji Mieszkańców przy ul. Jana Pawła Woronicza 44a policjanci, strażnicy miejscy, przedstawiciele biura zarządzania kryzysowego, wydziału ochrony środowiska spotkali się z mieszkańcami aby porozmawiać o ewentualnych problemach z zakresu bezpieczeństwa trapiących mieszkańców osiedla Wierzbno.

Przy jednym stole z mieszkańcami oś. Wierzbno zasiedli oraz przedstawicielami administracji mieszkaniowych: I Zastępca Komendanta Rejonowego Policji Warszawa II – podinsp. Mariusz Idźkowski, Naczelnik Wydziału Prewencji KRP Warszawa II – asp. sztab. Robert Dziób wraz z zastępcą podkom. Izą Parzyszek, Zastępca Naczelnika Oddziału II Straży Miejskiej m.st. Warszawy - pan Arkadiusz Fatyga, starszy inspektor Straży Miejskiej Grzegorz Kozłowski, przedstawiciel Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Mokotów – pan Henryk Szczepaniak oraz Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska dla dzielnicy Mokotów – pan Dominik Babski

Podczas debaty zaprezentowano stan bezpieczeństwa dotyczący osiedla Wierzbno, ilość przestępstw wykroczeń oraz przypadków  zakłócenia bezpieczeństwa i porządku publicznego.  Omówiono również  problematykę oszustw wobec seniorów metodą na tzw. „wnuczka” oraz na „administratora”. Przypominając jednocześnie przybyłym seniorom o sposobach unikania tego typu przestępstw.

Zaprezentowano również aplikację „Moja Komenda”, stworzoną przez MSWiA, która ułatwia odnalezienie dzielnicowego przypisanego do danego rejonu oraz skontaktowania się z nim zachęcając jednocześnie do jej korzystania.

Podkreślono również rolę Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która jest narzędziem do wskazywania miejsc niebezpiecznych oraz stwarzających zagrożenia dla mieszkańców.

Według  tzw. „Barometru Dzielnicowego” dla 81% mieszkańców osiedla Wierzbno żyje się bezpiecznie, Nie mniej jednak podczas debaty poruszano kwestię zagrożeń dotyczących pewnych obszarów. Mieszkańcy oraz administratorzy budynków mieszkalnych zgłaszali problemy dotyczące spożywania alkoholu w miejscach publicznych,  zakłócenia spoczynku nocnego, osób bezdomnych nocujących na klatkach schodowych, samochodów tzw. wraków, które zapełniają miejsca parkingowe. Na  zadawane pytania odpowiadali  przedstawiciele poszczególnych służb oraz instytucja działającym na rzecz bezpieczeństwa. I Zastępca Komendanta Rejonowego Policji Warszawa II zapewnił mieszkańców, że zgłaszane przez nich problemy leżące w kompletacjach Policji będą na bieżąco rozwiązywane poprzez kierowanie w zagrożone miejsca odpowiednich patroli.

Wszelkie uwagi wypowiedziane podczas spotkania będą pomocne policjantom w wypracowaniu nowych metod eliminowania zgłoszonych zagrożeń i pomogą w dalszym podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa na terenie osiedla Wierzbno oraz dzielnicy Mokotów.

Podczas spotkania mieszkańcy podkreślali bardzo ważną rolę dzielnicowego w trosce o ich bezpieczeństwo. Ich zdaniem dzięki dzielnicowym na osiedlu czują się bardziej bezpieczni i wiedzą, że mogą się do nich zgłaszać z każdym problemem i nigdy nie odchodzą bez pomocy.  

 

rk

  • Debata społeczna na temat bezpieczeństwa osiedla Wierzbno
  • Debata społeczna na temat bezpieczeństwa osiedla Wierzbno
  • Debata społeczna na temat bezpieczeństwa osiedla Wierzbno
  • Debata społeczna na temat bezpieczeństwa osiedla Wierzbno
  • Debata społeczna na temat bezpieczeństwa osiedla Wierzbno
Powrót na górę strony