Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Edukacja prawna nieletnich i bezpieczeństwo w sieci – tematem spotkań z uczniami w mokotowskiej Komendzie

Data publikacji 01.02.2017

Wczoraj policjantka spotkała się z młodzieżą ze szkoły podstawowej nr. 300 na prelekcji dotyczącej odpowiedzialności prawnej nieletnich i zagrożeń, jakie czyhają na internautów w sieci. Kom. Joanna Banaszewska wyjaśniła szóstoklasistą podstawowe pojęcia związane z przestępczością oraz demoralizacją, podając liczne przykłady działania internetowych przestępców. Na zakończenie każdy z uczniów otrzymał na pamiątkę odbitkę swojego palca.

 

Bezpieczeństwo w Internecie i odpowiedzialność nieletnich za popełnione czyny karalne oraz demoralizację, to były główne tematy policyjnych wykładów zorganizowanych dla uczniów klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr. 300.

Celem spotkań było pokazanie uczniom, jakie są prawne konsekwencje nieodpowiedzialnych zachowań i jak należy korzystać  bezpiecznie z Internetu. Młodzież miała również możliwość z bliska przyjrzeć się pracy policjantów. Zwiedziały pomieszczenie oficera dyżurnego, monitoringu miejskiego oraz dla osób zatrzymanych. Jednak największą radość sprawiła im wizyta w pokoju techniki kryminalistyki.

Wizyta w mokotowskiej Komendzie na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.

 

jb

  • Wizyta na komendzie
  • Wizyta na komendzie
  • Wizyta na komendzie
  • Wizyta na komendzie
  • Wizyta na komendzie
Powrót na górę strony