Zapraszamy mieszkańców MOKOTOWA na debaty społeczne
Zapraszamy mieszkańców warszawskiego Mokotowa na debaty społeczne poświęcone zagadnieniom bezpieczeństwa oraz porządku publicznego. Wspólnie porozmawiamy o nurtujących Państwa problemach dotyczących naruszeń bezpieczeństwa i porządku publicznego. Wysłuchamy też Państwa uwag i opinii na ten temat. W spotkaniu między innymi wezmą udział przedstawiciele mokotowskiej Policji oraz Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa.
Debata ewaluacyjna, podsumowująca działania Policji w nawiązaniu do poruszanych kwestii ubiegłorocznych, odbędzie się - 3 października 2024 roku w Sali konferencyjnej Mokotowskiego Centrum Integracji Mieszkańców przy ul. Woronicza 44a w Warszawie, o godzinie 18:00. Godzina 19.00 to początek debaty inicjującej - w czasie trwania tej debaty poruszymy kwestie bezpieczeństwa, zgłaszanych przez Państwa niepokojących zdarzeń. Bedzie to czas swobodnej dyskusji, mającej na celu podjęcie wspólnych działań ukierunkowanych na zmniejszenie popełnianych wykroczeń i pzrestępstw w miejscu Państwa zamieszkania oraz zwiększenie poczucia bezpieczeństwa.
Spotkania w takiej formie mają charakter cykliczny. Komendant Rejonowy Policji Warszawa II, Naczelnik Wydziału Prewencji, Kierownicy Rewirów Dzielnicowych, dzielnicowi oraz przedstawiciele innych podmiotów działających na rzecz bezpieczeństwa publicznego spotykają się z mieszkańcami, żeby porozmawiać o potrzebach i oczekiwaniach społeczeństwa w zakresie bezpieczeństwa. Debaty pozwalają na wymianę informacji o istniejących zagrożeniach i wspólne wypracowanie metod ich eliminowania.
Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się więcej na temat Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce, jak również na temat aplikacji mobilnej „Moja Komenda". Będzie to również okazja do spotkania i rozmowy z przedstawicielami poszczególnych służb. Policjanci przygotowali też kilka informacji na temat zawodu policjanta oraz procesu rekrutacji.
Debaty organizowane są w związku z realizacją rządowego programu „Razem Bezpieczniej” oraz policyjnego programu zapobiegania przestępczości.
Autor: kom. Ewa Kołdys