Aktualności

Wilanowscy dzielnicowi zatrzymali poszukiwanego za kradzieże

Data publikacji 09.07.2024

Dzielnicowi z Wilanowa odnaleźli ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości. Po uzyskaniu informacji o możliwym miejscu pobytu poszukiwanego, przystąpili do działań, które doprowadziły do jego zatrzymania.

Po dokładnym sprawdzeniu adresu, policjanci ustalili, że w wytypowanym lokalu nikogo nie ma. Nie poddali się jednak i postanowili działać dalej. Pod pozornym pretekstem, nawiązali kontakt z mężczyzną i zorganizowali spotkanie, które okazało się kluczowe w schwytaniu przestępcy.

59-letni mężczyzna, skazany przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa na odsiadkę w więzieniu za kradzieże, wpadł w ręce Policji. Po przewiezieniu na Komisariat policjanci wykonali niezbędne czynności procesowe z zatrzymanym. Sąd uwzględnił w tym konkretnym przypadku możliwość zamiany kary więzienia na grzywnę.

To kolejna udana realizacja dzielnicowych z Wilanowa, która przyniosła pozytywne efekty. Nieszablonowe, a zarazem zgodne ze sztuką podejście do obowiązków służbowych skutkowało poprawą bezpieczeństwa w okolicy, w której ukrywał się mężczyzna skazany za kradzieże.

Autor: podkom. Ewa Kołdys

Powrót na górę strony