Aktualności

Przyjdź, oddaj krew i uratuj życie… razem z policjantami

Data publikacji 06.06.2024

Światowy Dzień Krwiodawcy już wkrótce – 14 czerwca, będzie obchodzony w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przy ul. Wołoskiej 137 w Warszawie. To wyjątkowa okazja, aby uczcić i podziękować wszystkim tym, którzy regularnie oddają krew, ratując w ten sposób życie wielu pacjentów. Wśród nich znajdują się również policjanci Komendy Rejonowej Policji Warszawa II, którzy od lat aktywnie uczestniczą we wszelkiego rodzaju przedsięwzięciach promujących krwiodawstwo, ale przede wszystkim czynnie i regularnie oddają krew.

Asp. Michał Dębski, zastępca dyżurnego Wydziału Organizacji Służby to kolejny funkcjonariusz naszej jednostki, niedawno uhonorowany za swoje zaangażowanie w krwiodawstwo - odznaką Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu. Skromny, pracowity, ale przede wszystkim człowiek o wielkim sercu, który oddał już ponad 20 litrów krwi. To imponująca liczba zasługująca na uznanie i podziękowanie. Dzięki takim osobom jak on, życie wielu pacjentów staje się łatwiejsze i bardziej bezpieczne.

Kampania z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy skupia się na pacjentach wymagających regularnych transfuzji krwi oraz podkreśla rolę, jaką może odegrać każdy, kto zdecyduje się oddać krew. Regularne oddawanie krwi jest niezmiernie ważne, ponieważ tylko w ten sposób można zapewnić bezpieczne i zrównoważone dostawy krwi i produktów krwiopochodnych.

Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa II mogą być świetnym przykładem dla innych. Ich zaangażowanie w krwiodawstwo pokazuje, że pomoc drugiemu człowiekowi nie zna granic, a każdy gest dobroci może zmienić czyjeś życie. Dlatego też warto podziękować i docenić takich ludzi jak asp. Michał Dębski, którzy oddając krew, dają nadzieję i wsparcie wielu pacjentom. Niech ta okazja będzie również dla nas sygnałem do działania i zachęty do regularnego oddawania krwi, aby każdy, kto tego potrzebuje, mógł otrzymać ratunek w postaci cennego daru krwi czy osocza.

Zapraszamy 14 czerwca do Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przy ul. Wołoskiej 137 w Warszawie. Można będzie oddać krew, ale również spotkać się i porozmawiać z policjantami na specjalnie zorganizowanym stanowisku. Zapraszamy również dzieci, dla których policjanci przygotowali konkursy z nagrodami, a technik kryminalistyki zdradzi i pokaże tajniki swojej służbowej działki.   

Autor: podkom. Ewa Kołdys

Powrót na górę strony