Aktualności

Policjanci z Mokotowa prezentują arkana służby

Data publikacji 05.06.2024

Podczas jednego z pikników zorganizowanych dla mieszkańców Dzielnicy Mokotowa, policjanci zajmujący się profilaktyką w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa II postanowili zadbać o promocję służby w Policji. W ramach akcji promocyjnej zaprezentowali szeroką gamę wyposażenia i sprzętu policyjnego, który codziennie towarzyszy funkcjonariuszom podczas pełnienia służby. Swoje umiejętności prezentowali również przewodnicy psów służbowych.

Dla wszystkich chętnych uczestników pikniku przygotowano możliwość wejścia do policyjnego radiowozu oraz zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia. Niektórzy odważniejsi mogli nawet zasmakować w noszeniu policyjnych kajdanek, choć oczywiście było to tylko zabawne urozmaicenie programu i nie miało nic wspólnego z realnym zatrzymaniem. Policjanci chętnie udzielali odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące przepisów prawnych czy obowiązków obywatelskich, co było szczególnie przydatne dla osób zainteresowanych przystąpieniem do służby.

Dla najmłodszych uczestników pikniku przygotowano wiele atrakcji. Dzieci mogły wziąć udział w konkursach, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Największą radość sprawiały jednak upominki, które czekały na wszystkich uczestników imprezy. Technik kryminalistyki zdradzał niektóre arkana swojej pracy i pozwalał na chwilę wcielić się dzieciom w „małego policjanta technika”.

Celem akcji promocyjnej policjantów było nie tylko zwrócenie uwagi na codzienną pracę mundurowych, ale również zachęcenie młodych ludzi do rozważenia podjęcia decyzji o wstąpieniu w szeregi. Praca policjanta to nie tylko ryzyko i trudne zadania, ale także satysfakcja ze służenia społeczeństwu i ochrony obywateli.

https://rekrutacja-ksp.policja.gov.pl/

Piknik z udziałem policjantów był doskonałą okazją do integracji społeczności lokalnej z funkcjonariuszami i pokazania, że służba w Policji to nie tylko praca, ale również pasja i zaangażowanie w działania na rzecz bezpieczeństwa publicznego. Wszyscy uczestnicy bawili się świetnie, a atmosfera imprezy była pełna pozytywnej energii.

Autor: podkom. Ewa Kołdys/D.K

  • policjanci na pikniku
  • radiowóz policyjny
  • policjanci na pikniku
  • policjanci podczas pikniku
  • policjanci na pikniku
  • policjanci na pikniku
Powrót na górę strony