Aktualności

Policjanci z Wilanowa zatrzymali Audi A4 z dużą ilością narkotyków

Data publikacji 03.06.2024

Wilanowscy policjanci znowu udowodnili swoją skuteczność i czujność w działaniach prewencyjnych. Dzięki ich szybkiej reakcji udało się zatrzymać wprowadzenie na czarny rynek ponad 160 działek narkotyków, które miały trafić na ulice Warszawy.

Audi A4, które zostało zatrzymane przy ul. Czarnomorskiej do rutynowej kontroli, okazało się być narzędziem transportowym nielegalnych substancji odurzających. Kierowca zachowywał się nerwowo, próbując coś ukryć przed policjantami. Funkcjonariusze nie dali się zwieść, szybko odnaleźli wewnątrz auta paczki z narkotykami. W podzielonych porcjach była zawinięta kolorowymi taśmami marichuana, kokaina, mefedron, haszysz i grzyby halucynogenne o łącznej wadze blisko kilograma.

Obywatel Białorusi twierdził, że mieszka w samochodzie, zgubił paszport i nie ma żadnego stałego miejsca przebywania. Został zatrzymany i przesłuchany. Po przeszukaniu pojazdu, znaleziono w nim nielegalne substancje oraz dowody na to, że mężczyzna planował ich sprzedaż na ulicy.

Policjanci natychmiast podjęli działania w celu zabezpieczenia narkotyków i zatrzymania podejrzanego. 26-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Po przedstawieniu dowodów już nie zaprzeczał – przyznał się do wszystkiego. Prokuratura Rejonowa Warszawa Ursynów zastosowała wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci dozoru. Musi teraz regularnie stawiać się na Komisariacie Policji. Zgodnie z polskim prawem, za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Działania Policji są niezwykle ważne w walce z przestępczością narkotykową. Czujność i zaangażowanie funkcjonariuszy zapobiegło wprowadzeniu substancji odurzających na rynek. Obecność patrolowców na ulicach jest kluczowa w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom i zwalczaniu nielegalnego handlu narkotykami.

Apelujemy do wszystkich o zgłaszanie podejrzanych sytuacji i zachowań oraz współpracę z Policją w walce z przestępczością narkotykową. Dzięki wspólnej pracy możemy skutecznie zwalczać ten niebezpieczny proceder i chronić nasze społeczeństwo przed negatywnymi konsekwencjami jakie niewątpliwie niesie ze sobą zażywanie narkotyków.

Autor: podkom. Ewa Kołdys/D.K

Powrót na górę strony