Aktualności

Dzielnicowi zatrzymali poszukiwaną, która ukrywała się na osiedlowym podwórku

Data publikacji 31.05.2024

Dzielnicowi z Mokotowa ustalili i zatrzymali poszukiwaną kobietę, wobec której Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa wydał wyrok skazujący na 50 dni więzienia. Dzięki ich zaangażowaniu i skrupulatności, sprawiedliwości stało się za dość.

Policjanci rozpoczynając swoją służbę, codziennie sprawdzają wizerunki osób poszukiwanych. Jedną z nich była 24-letnia kobieta, która od dłuższego czasu unikała wykonania wyroku i próbowała ukryć się przed wymiarem sprawiedliwości.

Podczas obchodu rejonów służbowych, policjanci dokładnie przeszukiwali zaułki i podwórka, w których mogłyby się ukryć poszukiwane osoby. Ich zaangażowanie w końcu się opłaciło, gdy na jednym z podwórek zauważyli kobietę, która przypominała poszukiwaną ze służbowej odprawy. Natychmiast podjęli interwencję i sprawdzili jej dane - okazało się, że trafili na właściwą osobę.

Kobieta od dłuższego czasu próbowała uniknąć kary, zmieniając często miejsce pobytu i stosując różne metody, aby nie trafić do aresztu. Działania policjantów zakończyły jej gonitwę.

Nie ma ucieczki przed sprawiedliwością.  Musimy pamiętać o tym, że za łamanie prawa wcześniej czy później będziemy musieli ponieść konsekwencje.

Autor: podkom. Ewa Kołdys

Powrót na górę strony