Aktualności

Policjanci z Ursynowa czuwają nad bezpieczeństwem swoich mieszkańców

Data publikacji 30.05.2024

W tym roku również mieszkańcy Ursynowa będą mieli wiele powodów do świętowania w czasie nadchodzącego długiego weekendu. Poza obchodami Dnia Dziecka, na terenie tej części stolicy zaplanowano wiele atrakcji dla mieszkańców i gości.

Dni Ursynowa 2024 to jedno z największych wydarzeń na tej dzielnicy, które odbędą się w okresie 31 maja - 2 czerwca. W programie imprezy znajdą się koncerty, występy artystyczne, pokazy taneczne, konkursy oraz wiele innych atrakcji dla całych rodzin. Warto zatem odwiedzić Ursynów, by wziąć udział w tych wyjątkowych obchodach.

Ponadto, dla miłośników sportu i rekreacji, w okolicach Ursynowa znajdują się liczne tereny zielone, parki i ścieżki rowerowe, gdzie można spędzić czas na świeżym powietrzu. Rodzinne wycieczki rowerowe lub pikniki to świetny sposób na spędzenie czasu w okolicy Ursynowa podczas długiego weekendu.

Podsumowując, nadchodzący długi weekend na Ursynowie obfitować będzie w wiele atrakcji i wydarzeń, które zadowolą zarówno małych, jak i dużych. Dla mieszkańców i turystów będzie to doskonała okazja do spędzenia czasu aktywnie i kreatywnie, ciesząc się pięknem tej części Warszawy. Zaplanujcie więc swoje wolne dni, by jak najlepiej wykorzystać ten czas.

Ważnym jest również, abyśmy pamiętali o bezpieczeństwie podczas każdej z proponowanych imprez. Policjanci, pozostają w pełnej gotowości, dbając o porządek i zapewniając bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom. Pamiętajmy o zachowywaniu zgodnym z przyjętymi normami społecznymi, nie ryzykujmy naruszania prawa dla późniejszych nieuchronnych konsekwencji. Dobrą zabawę można mieć jedynie wtedy, gdy wszyscy biorący udział w imprezie są zadowoleni i mogą po szaleństwie bezpiecznie dotrzeć do domu.

Jeśli zauważysz jakiekolwiek niepokojące sytuacje, nie wahaj się skontaktować z Policją pod numerem alarmowym 112. W nagłych przypadkach, każda sekunda może być decydująca, dlatego nie bagatelizuj żadnych sygnałów ostrzegawczych.

Przypominamy, że wsiadanie za kółko pojazdu po spożyciu alkoholu może być zagrożeniem zdrowia i życia naszego i innych uczestników ruchu. Jeśli to możliwe zdecydujmy się na transport komunikacją miejską. Dla własnego komfortu, przed koncertem, piknikiem pozostawmy wartościowe przedmioty w domu, żeby nie doszło do ich kradzieży. Dbajmy o nasze pociechy, żeby nie zgubiły sie w tłumie. Z uwagi na wysokie temperatury warto też zadbać o zaopatrzenie się w wodę.

Życzymy szalonej, ale rozważnej i bezpiecznej zabawy.

Autor: podkom: Ewa Kołdys

Powrót na górę strony