Aktualności

Uprzejmość popłaca

Data publikacji 23.05.2024

„(…) Bezpośrednio zadzwoniłem do dyżurnego i poprosiłem o interwencję i pomoc w sprawie. Uprzejmość i doprecyzowanie miejsca umożliwiły mi zabezpieczenie dokumentów, pieniędzy i elektroniki….”- to fragment podziękowań dla dyżurnego, jakie wpłynęły do Komendy Rejonowej Policji Warszawa II od mieszkańca Ostrowca. Policjanci za swoją służbę nie oczekują specjalnych podziękowań, jednak każde miłe słowo ze strony mieszkańców wywołuje uśmiech na ich twarzach i jeszcze bardziej motywuje do pracy.

Czasem to, co dla nas jest codziennością, dla innych może być czymś wyjątkowym. Policjanci zawsze są gotowi by nieść pomoc, nie oczekując niczego w zamian. Choć nie szukają uznania, to słowa wdzięczności potrafią wywołać pozytywne emocje. Tym bardziej, jeśli są to słowa szczere i spontaniczne.

Jeden z mieszkańców Ostrowca postanowił przesłać podziękowania do Komendy Rejonowej Policji Warszawa II za zaangażowanie, wyjątkową uprzejmość i skuteczne działanie w sytuacji kryzysowej. Mężczyzna, który przyleciał do Polski z rodziną z Wielkiej Brytanii, pozostawił w pośpiechu na parkingu cenne przedmioty.

W trakcie podróży z Warszawy do rodzinnego miasta okazało się, że w bagażu zabrakło kurtki i plecaka z dokumentami, paszportami, pieniędzmi i laptopem. Mężczyzna zadzwonił bezpośrednio na Komendę przy ul. Malczewskiego. Dyżurny aspirant Łukasz Kucharski natychmiast zareagował na zgłoszenie, wysyłając patrol w miejsce, w którym pakowane były walizki do samochodu, prowadząc na bieżąco rozmowę ze zgłaszającym ,który nie potrafił wprost wskazać miejsca parkingowego.

Policjanci odnaleźli przedmioty i zwrócili je przeszczęśliwemu właścicielowi. Dzięki zaangażowaniu dyżurnego, mieszkaniec Ostrowca mógł odzyskać swoje cenne rzeczy i odetchnąć z ulgą.

Takie podziękowania nie są codziennością, ale stanowią potwierdzenie, że zaangażowanie i wysiłek, który wkładają policjanci w swoją codzienną służbę, są dostrzegane i doceniane.

Autor: podkom. Ewa Kołdys

Powrót na górę strony