Aktualności

Jak przeprowadzić rozmowę przez numer alarmowy 112 ?

Data publikacji 12.05.2024

Wizyta policjantów z Wydziału Prewencji w przedszkolu przy ul. Gruszczyńskiego 11 była nie tylko interesująca, ale także edukacyjna dla najmłodszych. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, czym zajmuje się policjant oraz jak poradzić sobie w sytuacji, gdy potrzebujemy pomocy.

W trakcie spotkania przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się, czym jest numer alarmowy 112 i jak przeprowadzić rozmowę telefoniczną, kiedy znajdują się w potrzebie. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, zadając mnóstwo pytań i wykazując zainteresowanie tematyką. Policjanci oraz pracownik Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa odpowiedzieli na wszystkie pytania i wyjaśnili wszelkie wątpliwości. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały prezenty od policjantów, co z pewnością sprawiło im wiele radości. Ponadto wspólnie zorganizowano zdjęcie, które będzie miłym wspomnieniem dla najmłodszych uczestników wizyty.

Ta inicjatywa ma na celu nie tylko edukację dzieci w zakresie bezpieczeństwa, ale także budowanie pozytywnego wizerunku policji wśród najmłodszych. Dzieci mogły na własne oczy zobaczyć, że policjanci są przyjaznymi osobami, służącymi pomocą oraz gotowymi do udzielenia wsparcia w każdej sytuacji.

Dzięki takim spotkaniom dzieci otrzymują nie tylko wiedzę na temat bezpieczeństwa, ale także budują poczucie zaufania i poczucie wiedzy, że zawsze mogą liczyć na pomoc policjanta.

Autor: podkom. Ewa Kołdys

Powrót na górę strony