Aktualności

Metamfetamina w tabletkach - sercach nie trafi na czarny rynek

Data publikacji 10.05.2024

Wywiadowcy z Mokotowa patrolując ulice dzielnic zauważyli wykroczenie 28-letniego kierowcy, który nie miał zapiętych pasów podczas jazdy. Jednak po chwili okazało się, że to tylko wierzchołek góry lodowej.

Podczas kontroli samochodu kierowca był mocno zdenerwowany i rozdrażniony, ale nie z powodu braku zapiętych pasów. W bagażniku auta ukryte było pudełko z podejrzanymi tabletkami w kształcie serc. Mężczyzna wyjasnił, że przywiózł je jako prezent dla swojego przyjaciela, byłego gruzińskiego policjanta, który teraz przebywa na Słowacji.

Po wstępnych testach okazało się, że tabletki nie miały nic wspólnego z tym w jaki sposób tłumaczył się ich właściciel. Była to metamfetamina - substancja odurzająca. Szybka reakcja policjantów sprawiła, że blisko 100 takich tabletek nie trafiło do obrotu. Obywatel Gruzji został zatrzymany i usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających. Grozi mu kara nawet 3 lat więzienia.

Interwencja wobec popełnionego, wydawałoby się - tylko wykroczenia, spowodowała, że policjanci zapobiegli rozprzestrzenieniu się nielegalnych substancji i nie trafiły one do rąk osób nieletnich ani osób uzależnionych od narkotyków.

Autor: podkom. Ewa Kołdys

Powrót na górę strony