Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sierżant Borsuk i policjanci z wizytą u przedszkolaków

Data publikacji 19.03.2024

Funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji w tym policjantka zajmująca się profilaktyką na warszawskim Mokotowie wraz z sierżantem Borsukiem przeprowadzili spotkanie z przedszkolakami z placówki przy ul. Dąbrowskiego. Takie spotkania są dla dzieci wielką atrakcją. Borsuk w granatowym mundurze jest rozpoznawalny i lubiony zarówno przez małe, jak i większe dzieci. W dodatku edukuje, bawi, rozwesela i opowiada o bardzo ważnych kwestiach, czyli o bezpieczeństwie w domu, w przedszkolu i podczas zabawy.

Policjanci na czele z sierżantem Borsukiem kojarzącym się dzieciom od lat z dobrą zabawą oraz bezpieczeństwem odwiedzili przedszkole przy ul. Dąbrowskiego w Warszawie. Podczas spotkania rozmawiali z dziećmi na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania i dzieliły się z Borsukiem swoimi doświadczeniami z różnych życiowych sytuacji. Funkcjonariusze uczyli i przypominali, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz jak zachowywać się jako pasażer samochodu. Zachęcali także do używania elementów odblaskowych, szczególnie podczas spacerów. Nie zabrakło także przypomnienia zasad zachowania wobec osoby obcej.

Najmłodsi słuchacze dowiedzieli się, że numerem alarmowym, za którego pośrednictwem można wezwać policjantów w nagłych sytuacjach, jest 112. Funkcjonariusze wytłumaczyły jednocześnie, kiedy można telefonować pod ten numer i co należy wówczas powiedzieć.

Zainteresowanie dzieci wzbudził też temat zawodu policjanta. Jego mundur, wyposażenie a także wykonywana praca jest dla dzieci niezwykle ciekawa. Jednym z elementów zajęć był też pokaz policyjnego sprzętu, z którego funkcjonariusze korzystają podczas służby. Dzieci wiedzą już, że policjanci każdego dnia dbają o bezpieczeństwo i można zwracać się do nich o pomoc w przypadku zagrożenia.

Nie obyło się również bez upominków. Maluchy zostały wyposażone w odblaski, a po spotkaniu mogły spersonalizować swoje własne ,,legitymacje policyjne”

Zachęcamy wszystkich rodziców, aby wraz z nami, edukowali swoje pociechy w kwestii zasad bezpieczeństwa.

st. asp. Marta Haberska

Film przedszkole_krp_2__1_.mp4

Pobierz plik przedszkole_krp_2__1_.mp4 (format mp4 - rozmiar 37.95 MB)

Powrót na górę strony