Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spokojna i bezpieczna noc dla bezdomnego, dzięki Dzielnicowym z Wilanowa

Data publikacji 15.11.2023

Dzięki reakcji i odpowiedzialnym działaniom policjantów dzielnicowych z Wilanowa, udało się pomóc mężczyźnie, który spał w niebezpiecznych warunkach niedaleko ulicy Przyczółkowej. Jego historia stanowi smutny przypadek, który ukazuje, jak życie potrafi być nieprzewidywalne i niesprzyjające.

Dzielnicowi zostali powiadomieni o tym, że w zaroślach, przykryty częściowo liśćmi, w okolicy lasu, widziany był leżący człowiek. Nie zwlekali z reakcją, zdając sobie sprawę z niebezpieczeństwa związanego z nocowaniem w tak nieprzyjaznych warunkach, takich jak przykryte chaszcze, które mogą być schronieniem dla dzikich zwierząt. Coraz niższe temperatury również stanowią duże niebezpieczeństwo wychłodzenia podczas snu.

Na miejscu odnaleźli mężczyznę, który przyznał, że okoliczności w życiu jakich doświadczył spowodowały, że nie ma dokąd wrócić – nie ma domu. Opowiedział o tym, jak do tego doszło, był świadomy, trzeźwy. Na początku mężczyzna nie był skłonny przyjąć pomocy ze strony policjantów. Był to dla nich trudny moment, wymagający cierpliwości, wyrozumiałości i empatii. Wielokrotne prośby i argumenty w końcu przekonały go, że przewiezienie do noclegowni jest najlepszym rozwiązaniem.

Apelujemy do wszystkich, by zgłaszali wszelkie przypadki spotkań z osobami bezdomnymi, które potrzebują pomocy. Miejscowe noclegownie oferują im ubranie, możliwość zaspokojenia głodu oraz bezpieczne miejsce do przetrwania nocy. W szczególności w okresie jesienno-zimowym, kiedy temperatury spadają, nasza czujność powinna być jeszcze większa.

Policja odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa dla osób potrzebujących. Reagowanie na sytuacje, zidentyfikowane jako niebezpieczne dla bezdomnych, jest niezbędne.

Wspólne starania społeczności są kluczowe, aby zapewnić bezpieczne warunki dla wszystkich. Dzielnicowi z Wilanowa zasługują na pochwałę za swoje zaangażowanie i profesjonalizm w tej konkretnej sprawie. Ich reakcja mogła uratować zdrowie, a nawet życie tego mężczyzny.

Mając na uwadze fakt, że w naszej społeczności nadal istnieje wiele osób bezdomnych, niezależnie od pory roku, musimy kontynuować nasze wysiłki w kierunku zapewnienia im godnych warunków i niezbędnej pomocy. Bez wątpienia istnieje wiele organizacji charytatywnych i wolontariuszy, którzy pracują na rzecz poprawy sytuacji tych ludzi. Nie zapominajmy o nich i starajmy się działać razem, ponieważ tylko wtedy możemy naprawdę uczynić wiele.

W przypadkach zagrożenia zdrowia lub życia należy dzwonić pod numer alarmowy 112.

 

autor: podkom. Ewa Kołdys

Powrót na górę strony