Aktualności

Uroczyste wręczenie medali i odznaczeń

Data publikacji 14.11.2023

W przeddzień Święta Niepodległości w sali Komendy Stołecznej Policji odbyło się uroczyste wręczenie policjantom medali i odznaczeń za ich długoletnią służbę. Podczas uroczystości 89 funkcjonariuszy odebrało z rąk Komendanta Stołecznego Policji nadinsp. Pawła Dzierżaka medale i odznaki nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej oraz Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Niewątpliwie wyjątkowym momentem było wręczenie złotego medalu za długoletnią służbę podinsp. Beacie Załęckiej - Naczelnik Wydziału Ogólnego Komendy Rejonowej Policji Warszawa II. Podinsp. Beata Załęcka pełni służbę w Policji od ponad 20-stu lat. Od samego początku swojej ścieżki zawodowej poświęca się służbie obywatelom. Jej profesjonalizm, zaangażowanie i oddanie są wzorem dla innych funkcjonariuszy. Przez lata pełniła różne funkcje, służyła na różnych stanowiskach, zdobywając cenne doświadczenie i wiedzę w obszarze spraw kryminalnych i zarządzania, którymi teraz chętnie dzieli się z innymi funkcjonariuszami. Złoty medal to jedno z najwyższych odznaczeń dla policjantów, które przyznawane jest za długoletnią, oddaną służbę. To wyróżnienie podkreśla trud i poświęcenie jakie nasi funkcjonariusze codziennie wnoszą w ochronę i bezpieczeństwo obywateli.

Komendant Stołeczny Policji podziękował wszystkim odznaczonym policjantom za ich profesjonalizm, odwagę. To dzięki takim ludziom Policja może efektywnie chronić społeczeństwo oraz dbać o bezpieczeństwo. Jesteśmy dumni i życzymy naszej koleżance ogromu satysfakcji z pełnionej słuzby oraz kolejnych awansów.

 

Autor: podkom. Ewa Kołdys

Powrót na górę strony