Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

ROADPOL Safety Days – Żyj i ratuj życie

Data publikacji 22.09.2023

Policjanci Komendy Rejonowej Policji Warszawa II zawsze aktywnie włączają się w działania, które mają na celu szerzenie bezpieczeństwa. Tym razem zaangażowali siły i środki w akcję, której ideą jest „WIZJA ZERO”, czyli ograniczenie do zera liczby śmiertelnych ofiar wypadków drogowych.

Największy wpływ na bezpieczeństwo mają kierowcy, którzy w mniej lub bardziej świadomy sposób dopuszczają się zachowań zagrażających życiu innych użytkowników dróg. Policjanci podczas wzmożonych kontroli drogowych uczulali kierowców na konieczność przestrzegania przepisów ruchu drogowego, jak również uświadamiali odnośnie zagrożeń, jakie mogą napotkać. Działania obejmują nie tylko zwiększenie liczby kontroli drogowych, ale również uzmysłowienie kierowcom, że kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym są przede wszystkim prawidłowe zachowania uczestników ruchu na drodze.  

Oprócz działań realizowanych przez policjantów bezpośrednio na drodze, funkcjonariuszki Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej Wydziału Prewencji zaangażowały się w wydarzenie poprzez informowanie oraz promowanie bezpiecznych zachowań organizując spotkania z młodzieżą. St. asp. Marta Haberska i asp. Iwona Kijowska podczas prelekcji w jasny, obrazowy sposób przypomniały dzieciom jak w należyty sposób poruszać się po jezdni, kiedy nie ma wytyczonego chodnika, jakie są zasady jazdy rowerem i hulajnogą elektryczną po drogach publicznych. Dzieci w ramach konkursów odpowiadały na pytania jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej i w prawidłowy sposób powiadomić odpowiednie służby o zdarzeniu drogowym, wypadku bądź zasłabnięciu.  

 

Niech hasło „ Żyj i ratuj życie” przyświecające akcji, na stałe zapisze się w naszej świadomości. 

podkom. Ewa Kołdys

Powrót na górę strony