Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szybko kradli - krótko jechali

Data publikacji 19.09.2023

Ursynowscy wywiadowcy zatrzymali na gorącym uczynku sprawców paserstwa i kradzieży rowerów. W zatrzymaniu złodziei pomógł monitoring miejski. Policjanci odzyskali dwa skradzione rowery i najprawdopodobniej zapobiegli kradzieży kilku kolejnych. Sprawcy usłyszeli zarzuty - grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

Policjanci ursynowskiego Wydziału Wywiadowczo - Patrolowego zatrzymali na terenie Ursynowa złodziei tuż po tym, jak wrócili po dokonaniu kradzieży roweru w to samo miejsce po kolejny łup. W ustaleniu i zatrzymaniu pomógł monitoring, na którym został utrwalony wizerunek sprawców. Dzięki szybkiej reakcji dyżurnego KP Warszawa Ursynów, który skierował załogę  w miejsce zdarzenia, policjanci zatrzymać złodziei na gorącym uczynku przestępstwa.  W wyniku dalszych podjętych działań policjanci odzyskali kolejny rower, który został przekazany już paserowi.

Sprawcy zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie dwóch z nich usłyszało już zarzuty za przestępstwo kradzieży, natomiast trzeci sprawca usłyszał zarzuty paserstwa. Za popełnione przestępstwa kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

 

podkom. Ewa Kołdys

Powrót na górę strony