Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

POLICJANCI UCZĄ POPRZEZ ZABAWĘ

Data publikacji 15.09.2023

Policjanci z mokotowskiego Wydziału Prewencji reprezentujący komórkę organizacyjną Policji zajmującą się profilaktyką wzięli udział w „PIKNIKU CZAS NA TRENING” zorganizowanym przez Urząd Dzielnicy Mokotów. Piknik był miłym akcentem kończącym wakacje oraz kampanią promującą zdrowie. Uczestnicy mogli skorzystać z wielu atrakcji, konkursów, zabaw, a przy okazji poznać zasady zdrowego, sportowego trybu życia – którego niewątpliwie POLICJANT jest przykładem. Uczestnicy pikniku mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek z codziennej służby mundurowej poszczególnych służb policyjnych. Mokotowscy policjanci poruszali kwestie ogólnopojętego bezpieczeństwa dzieci i dorosłych.

Podczas pikniku policjanci przekazali główne zadania oraz arkana i ciekawostki dotyczące służby w Policji zachęcając tym samym zainteresowaną młodzież do wstąpienia w szeregi naszej formacji mundurowej. W trakcie przedsięwzięcia była możliwość zapoznania się z wyposażeniem do służby policjantów, wsiąść do pojazdów służbowych i dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o ich praktycznym zastosowaniu podczas czynności służbowych.

Niewątpliwą niespodzianką była możliwość bezpośredniego spotkania z policjantami. Najmłodsi wykazali się ogromną wiedzą, biorąc udział w konkursach na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa. Wszyscy otrzymali cenne, pamiątkowe upominki. Na najbardziej aktywnych milusińskich czekały konkursy rysunkowe, podczas których pod bacznym okiem policjantów dzieci mogły pogłębić swoją wiedzę i rozwiać wszelkie wątpliwości związane z egzaminem na kartę rowerową. Podczas gdy dzieci pochłonięte były zabawą, rodzice otrzymywali od policjantów wyczerpujące odpowiedzi na nurtujące ich pytania z zakresu przepisów prawa karnego, wykroczeń, przysługujących im praw i ciążących na nich obowiązkach jako stron postępowania oraz wiele innych cennych informacji.

 

podkom. Ewa Kołdys

Powrót na górę strony