Aktualności

Poszukiwana na podstawie listu gończego w rękach funkcjonariuszy

Data publikacji 05.06.2023

Prokuratura Rejonowa Warszawa Mokotów wydała list gończy za 39-latką na bezwzględną karę 10 dni więzienia za popełnione wykroczenia z przeszłości. Kobieta miała się stawić w zakładzie karnym, jednak zignorowała nakaz. Wobec powyższego wystosowano za nią list gończy. Kiedy trafił on do ursynowskich kryminalnych, funkcjonariusze natychmiast zajęli się tą sprawą. Operacyjnie ustalili, że poszukiwana ukrywa się w jednym z mieszkań przy ul. Puławskiej w Piasecznie. Kobieta została zaskoczona przez policjantów, którzy zapukali do drzwi jej mieszkania. Została zatrzymana i przewieziona do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe dni.

W 2021 roku pod nadzorem mokotowskiej prokuratury toczyło się postępowanie, w którym 39-latka miała przedstawione zarzuty i w określonym czasie stawić się miała w wyznaczonej placówce penitencjarnej celem odbycia kary 10 dni pozbawienia wolności.
Kobieta nie miała zamiaru tego robić. Postanowiła, że będzie się ukrywała.

Udawało jej się to do czasu, kiedy sprawą zajęli się policjanci z ursynowskiego wydziału kryminalnego. Otrzymali list gończy za obwinioną, z którego wynikało, że ma ona zostać zatrzymana i przetransportowana do zakładu karnego.
Ustalili, że kobieta może przebywać w jednym z mieszkań przy ul. Puławskiej w Piasecznie. Po upewnianiu się, że przebywa wewnątrz, zakukali do drzwi. Zaspana i zaskoczona wizytą kobieta przyznała, że wie, iż jest poszukiwana.

Policjanci okazali jej list gończy, poinformowali o decyzji sądu i jej przymusowym doprowadzeniu do zakładu karnego, gdzie ją przewieźli.

Tam pozostanie przez najbliższe dni.

asp. Iwona Kijowska

Powrót na górę strony