Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mokotowscy dzielnicowi zatrzymali poszukiwanego

Data publikacji 01.06.2023

Dzielnicowi w ramach obchodu rejonu służbowego zatrzymali 33-latka skazanego wyrokiem Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa w Warszawie na karę 212 dni pozbawienia wolności za posługiwanie się dokumentem innej osoby, którego dopuścił się w roku ubiegłym. Mimo sądowego nakazu i wyznaczonego terminu zgłoszenia się w wyznaczonym zakładzie karnym, skazany nie zrobił tego. Policjanci ustalili, gdzie ukrywa się poszukiwany i dokonali jego zatrzymania. Mężczyzna już trafił do zakładu karnego.

Przeciwko mężczyźnie toczyło się postępowanie w sprawie dwóch przestępstw, których dopuścił się cztery lata temu i w roku ubiegłym. Podejrzany został skazany przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy Mokotowa na bezwzględną karę 212 dni więzienia za przestępstwo posługiwania się dokumentem innej osoby, oraz 75 dni za kierowanie gróźb karalnych.
W wyroku sąd wskazał termin, w którym miał się zgłosić do wyznaczonej placówki penitencjarnej. Mężczyzna jednak zignorował sądowy nakaz, chcąc nacieszyć się wolnością.
Dzielnicowi w ramach czynności służbowych ustalili, że 33-latek ukrywa się na terenie dzielnicy Targówek. Mężczyzna został zatrzymany przez mundurowych, ale poinformowany również, iż zgodnie z dyspozycją sądu ma możliwość uiszczenia kwoty 2920 złotych na wskazany przez sąd rachunek bankowy, celem uwolnienia się od kary aresztu. Skazany oświadczył, że nie jest zainteresowany tym, co pisze sąd. Zgodnie z postanowieniem sądu, 33-latek trafił do zakładu karnego.

asp. Iwona Kijowska/awg

Powrót na górę strony