Aktualności

Mokotowscy funkcjonariusze z wizytą u najmłodszych

Data publikacji 26.05.2023

O tym, czym zajmuje się policjant, co musi robić, żeby inni czuli się bezpiecznie, oraz że jest to bardzo odpowiedzialny ciekawy i trudny zawód. Funkcjonariusze pomagają ludziom w najtrudniejszych sytuacjach życiowych, chronią ich bezpieczeństwo, życie i zdrowie za cenę własnego. Takimi informacjami dzielili się z dziećmi z Przedszkola Specjalnego nr 188, funkcjonariuszki zespołu ds. prewencji kryminalnej oraz policjant zespołu techniki kryminalistycznej mokotowskiej Policji.

Zawód policjanta polega przede wszystkim na dbaniu o bezpieczeństwo wszystkich ludzi, pomaganiu im w różnych trudnych sytuacjach. Kiedy komuś skradzione zostaną jego rzeczy, ulegnie wypadkowi drogowemu albo ma stłuczkę na drodze, gdy ktoś używa przemocy wobec drugiej osoby lub źle ją traktuje, kiedy ktoś się zgubi oraz w wielu innych sytuacjach na ratunek zawsze przybywają policjanci.
Tak w najbardziej zrozumiały sposób funkcjonariusze mokotowskiej komendy tłumaczyli najmłodszym słuchaczom, czym zajmują się policjanci.
Dzieci dowiedziały się również, że to bardzo ciekawa, pasjonująca i odpowiedzialna praca, która przynosi wiele satysfakcji. Jednak zawsze najmłodszych najbardziej interesują historie, kiedy policjant złapie złodzieja i w jaki sposób to robi. Dlatego największą atrakcją cieszyły się zajęcia przygotowane przez technika kryminalistyki na temat śladów. Dzieci dowiedziały się, jak wyglądają odciski palców, jakie ślady zostawiają ludzie i jak można je zabezpieczyć oraz wykorzystać w pracy policyjnej. Mali słuchacze poznali w jaki sposób zabezpiecza się ślady linii papilarnych za pomocą pędzelka i specjalistycznego proszku oraz zobaczyć czym jest proszek fluorescencyjny i w jakich warunkach go widać.
Policjanci opowiedzieli kilkulatkom, jak wygląda policyjny mundur, co policjant nosi do służby. Pokazali też, jak wyglądają kajdanki oraz policyjne czapki, które dzieci przymierzały. Na koniec spotkania dużą atrakcją była również możliwość obejrzenia radiowozu policyjnego.
Do Komendy Rejonowej Policji Warszawa II wpłynęły również podziękowania ,,W dniu wczorajszym odwiedziła nas najlepsza ekipa policjantek i policjantów. Nasze dzieciaki były zachwycone spotkaniem z mundurowymi. Wielkie ukłony za ogromne zaangażowanie. Raz jeszcze dziękujemy i do zobaczenia za rok”

asp. Marta Heberska

 

 

Powrót na górę strony