Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabrał znaleziony portfel. Odpowie za przywłaszczenie

Data publikacji 25.05.2023

Dzielnicowi z mokotowskiej komendy ustalili i zatrzymali 59-letniego mężczyznę podejrzanego o przywłaszczenie portfela wraz z dokumentami. Portfel zgubiony został na terenie sklepu spożywczego przy ul. Bruna w Warszawie. Zatrzymany mieszkaniec stolicy usłyszał zarzuty przywłaszczenia rzeczy znalezionej, za co zgodnie z kodeksem karnym osoba taka podlega odpowiedzialności karnej pozbawienia wolności do lat 3.

W połowie maja br. mokotowska policja została powiadomiona o przywłaszczeniu przez nieznanego mężczyznę zagubionego w jednym z marketów przy ul. Bruna w Warszawie portfela z zawartością dokumentów.
Już tego samego dnia policjanci rozpoczęli ustalania w tej sprawie. Dzięki wnikliwej analizie zebranych informacji, na podstawie zabezpieczonych nagrań z kamer monitoringu oraz dobrej znajomości rejonu służbowego wytypowali osobę, która dokonała zaboru portfela.
Mundurowi postanowili sprawdzić adres przebywania podejrzewanego mężczyzny. Doświadczenie ich nie zawiodło. Mężczyzna, który otworzył drzwi mieszkania, odpowiadał rysopisowi z zarejestrowanego obrazu kamer monitoringu.
Osoba podejrzewana o popełnienie przestępstwa została zatrzymana. Mężczyzna  przyznał się do przywłaszczenia portfela. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

Ważne !!! Zapamiętaj!
Znalazłeś telefon, portfel lub inne zagubione przez kogoś rzeczy ? Nie oddałeś właścicielowi? – uważaj to przestępstwo lub wykroczenie. Ta sama reguła dotyczy znalezienia pieniędzy czy innych środków płatniczych. Płacenie zbliżeniowo znalezioną kartą bankomatową traktowane jest jako przestępstwo kradzieży z włamaniem, za które grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Znamy wszyscy powiedzenie” znalezione nie kradzione”- to mylne przeświadczenie przekazywane jest z pokolenia na pokolenie. Już małe dzieci uważają, że jeżeli coś znajdą to należy do nich.
Nic bardziej mylnego! Znalazłeś cudzą rzecz ruchomą – musisz ją oddać.

asp. Iwona Kijowska

Powrót na górę strony