Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawa kradzieży paliwa znajdzie swój finał w sądzie, dzięki skutecznej pracy ursynowskich kryminalnych

Data publikacji 24.05.2023

Ursynowscy kryminalni zatrzymali 43-letniego mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże na stacjach paliw na terenie Mokotowa i Ursynowa. Z pewnością czekają go również kolejne konsekwencje prawne w związku z opisywanymi kradzieżami, których dopuścił się w warunkach recydywy. To wpłynie na wymiar kolejnej kary. Straty na szkodę różnych stacji spowodowane przez niego to kwota około 1200 złotych.

Ursynowscy policjanci zajmujący się prowadzeniem spraw o wykroczenia, w ciągu ostatnich tygodni zostali dosłownie zasypani zgłoszeniami o kradzieżach paliw na różnych stacjach benzynowych. Mechanizm działania osób odpowiedzialnych za te kradzieże był za każdym razem bardzo podobny. Sprawca podjeżdżał na stację paliw samochodem, do którego wcześniej montowane były skradzione tablice rejestracyjne, tankował do pełna bak samochodu, a następnie odjeżdżał.
Za każdym razem jednak kwota tankowanego paliwa nie przekraczała 500 zł, a więc sprawca nie chciał popełnić przestępstwa. Sprawcą kradzieży paliwa zainteresowali się policjanci kryminalni, którzy podjęli działania operacyjne, żeby ustalić tożsamość i zatrzymać osobę odpowiedzialną za ten proceder.
Okazało się, że mężczyzna, działający na różnych stacjach, jest znany policjantom i był już wcześniej wielokrotnie notowany za różne przestępstwa.

Zatrzymany przyznał się do kradzieży paliwa na stacjach. Niestety 43-latek przeliczył się i w tym przypadku nieznajomość prawa bardzo mu zaszkodziła. Kradnąc na mniejsze kwoty liczył na łagodniejsze potraktowanie w razie zatrzymania, nie wiedział jednak, że takie postępowanie może być zakwalifikowane jako przestępstwo.
W związku z tym, że były to czyny podobne, popełnione w niedługim czasie i w podobny sposób zostały zakwalifikowane jako przestępstwo. Łączna wartość strat wstępnie oszacowana przez policjantów z wydziału dochodzeniowo-śledczego to kwota około 1200 zł.
43-latek usłyszał zarzuty kradzieży za co kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto mężczyzna w związku ze swoją kryminalną przeszłością odpowie w warunkach recydywy.

Czynności w prowadzonym postępowaniu nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Ursynów.

asp. Iwona Kijowska

Powrót na górę strony