Aktualności

Chciał zrobić darmowe zakupy, został zatrzymany

Data publikacji 24.05.2023

Policjanci z ursynowskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali 18-letniego mężczyznę, mieszkańca stolicy, który dokonał kilku kradzieży w sklepach bezobsługowych na terenie Ursynowa. Mężczyzna nie pierwszy raz przyszedł do tego sklepu, dlatego został zapamiętany przez obserwujących go operatorów kamer monitoringu. 18-latek naraził punkt handlowy na straty sięgające około 1400 złotych. Za popełniony czyn grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policyjna załoga patrolująca ulice Ursynowa otrzymała zgłoszenie kradzieży artykułów ze sklepu bezobsługowego przy al. KEN. Kierownik sklepu, obserwujący punkt handlowy na monitoringu, zauważył mężczyznę, który kilka dni wcześniej z tego samego punktu ukradł towar. Natychmiast  do sklepu została wysłana załoga ochrony, która ujęła złodzieja.
Sprawca kradzieży został rozpoznany po kurtce, w której poprzednim razem również dokonał zakupów, za które nie zapłacił. Kamera monitoringu zarejestrowała, jak mężczyzna wchodzi do punktu handlowego, przetrzymuje drzwi sklepu, aby kolejne dwie osoby mogły wejść. Tym sposobem osoby uniknęły weryfikacji finansowej. Po zabraniu towaru mężczyźni szybko opuszczają sklep.
Zatrzymany mieszkaniec stolicy został doprowadzony do komisariatu, gdzie ursynowscy śledczy przedstawili mu zarzut kradzieży w czynie ciągłym. 18-latek naraził punkt handlowy na straty sięgające blisko 1400 złotych. Za popełniony czyn grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Czynności w prowadzonym postępowaniu nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Ursynów.

asp. Iwona Kijowska

Powrót na górę strony