Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z pomocą przyszli mokotowscy dzielnicowi

Data publikacji 28.04.2023

Dzielnicowych z Mokotowa zatrzymał mężczyzna, który z powodu utrudnień na drogach i porannych korków ulicznych, nie mógł dowieźć chorego dziecka do szpitala na czas. Policjanci bez chwili wahania podjęli decyzję o pilotażu rodziny do oddalonego o kilka kilometrów szpitala przy ul. Żwirki i Wigury.

Policjanci w bardzo różny sposób udzielają pomocy mieszkańcom miasta. Tym razem pomogli ojcu chorego dziecka, który w godzinach porannych wiózł syna do szpitala. Z uwagi na utrudnienia na drogach oraz korki uliczne, mężczyzna nie mógł dowieźć dziecka do szpitala na czas. Poprosił policjantów, aby na sygnałach pilotowali jego auto do placówki medycznej.
St. asp. Paweł Koziatek oraz mł. asp. Michał Gutowski, dzielnicowi z mokotowskiej komendy ze względu na zagrożenie życia i zdrowia dziecka, natychmiast zdecydowali się na pomoc w szybkim dotarciu do szpitala oddalonego o kilka kilometrów. Kazali mężczyźnie wrócić do auta i jechać za nimi. Wszyscy szybko i bezpiecznie dotarli do celu.


Ojciec transportowanego dziecka złożył na ręce Komendanta Stołecznego Policji podziękowania za pomoc przy transporcie do szpitala.

asp. Iwona Kijowska/mw

 

 

Powrót na górę strony