Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prawo jazdy nie było oryginalne

Data publikacji 31.03.2023

Policjanci z wydziału wywiadowczo patrolowego, pełniący służbę na warszawskim Ursynowie zatrzymali 19-latka podejrzanego o posługiwanie się fałszywym prawem jazdy. Mężczyzna kierujący volkswagenem dynamicznie zmieniał pasy ruchu na ul. Puławskiej w Warszawie, co wzbudziło zainteresowanie mundurowych. W trakcie kontroli okazało się, że blankiet, którym posługiwał się kierowca był podrobiony. Mężczyzna usłyszał zarzuty, za które grozi mu kara do 5 lat więzienia. Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem ursynowskiej prokuratury.

Kwadrans przed 16:00 policjanci realizujący zadania w rejonie ul. Puławskiej na warszawskim Ursynowie zauważyli osobowego passata, którego kierowca nerwowo i dynamicznie zmieniał pasy ruchu. W związku z powyższym podjęli interwencję. Okazało się, że za kierownicą siedział mężczyzna, a na tylnej kanapie jeszcze trzech pasażerów.
Kiedy policjant wziął do rąk prawo jazdy, od razu zauważył, że z blankietem jest coś nie tak. Dokument posiadał inną czcionkę, a elementy, które powinny reagować na światło UV, nie świeciły się. W związku z powyższym policjant poinformował 19-latka, że posługuje się podrobionym blankietem prawa jazdy. Mężczyzna jednak zapewniał ją, że jest ono oryginalne i zostało wydane przez władze Ukrainy.  Używał go do teraz, czyli pierwszej, policyjnej kontroli, kiedy to okazało się, że jest fałszywe.
Podejrzany został zatrzymany. Następnego dnia mężczyzna usłyszał zarzuty posłużenia się fałszywymi dokumentami, za co teraz sąd może go skazać nawet na 5 lat więzienia.

asp. Iwona Kijowska

Powrót na górę strony