Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano 36-latka poszukiwanego czerwoną notą przez Interpol

Data publikacji 29.03.2023

Policjanci z Mokotowa zatrzymali 36-letniego obywatela Ukrainy poszukiwanego przez Interpol za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Za to przestępstwo zgodnie z ukraińskim kodeksem karnym 36-latkowi grożą 4 lata pozbawienia wolności.

Mokotowscy funkcjonariusze zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. 36-latek,kierując samochodem, nie zastosował się do ograniczeń prędkości i na autostradzie na odcinku drogi wieś Lypova Dolyna na Ukrainie, spowodował wypadek z udziałem pieszego, w wyniku którego osoba odniosła poważne obrażenia ciała i zmarła. Nakaz aresztowania 36-latka został wydany wyrokiem Sądu Miejskiego i Rejonowego w Romny w październiku 2010 roku.

Na wniosek prokuratury, Sąd Okręgowy w Warszawie zastosował wobec poszukiwanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 7 dni .

Za to przestępstwo zgodnie z ukraińskim kodeksem karnym 36-latkowi grożą 4 lata pozbawienia wolności. Jeśli sąd podejmie taką decyzję to mężczyzna zostanie wkrótce deportowany na Ukrainę.

Czerwona nota oznacza, że dana osoba jest niebezpieczna i należy ją bezzwłocznie aresztować i wydać państwu poszukującemu. Decyzję o ekstradycji podejmuje zawsze sąd.

 

asp. Iwona Kijowska/ea

Powrót na górę strony