Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

O bezpieczeństwie najmłodszych z sierżantem Borsukiem

Data publikacji 23.03.2023

Zajęcia z policyjną maskotką według opinii dzieci należą do jednych z najbardziej atrakcyjnych spotkań. Policjant Borsuk kojarzy się z dobrą zabawą, ale także z bezpieczeństwem. Pluszak w niebieskim mundurze edukuje, bawi, rozwesela i opowiada o bardzo ważnych kwestiach, czyli o bezpieczeństwie w domu, w przedszkolu i podczas zabawy. Tym razem z sierżantem Borsukiem, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 307 w Warszawie, mogły porozmawiać na terenie Komendy Rejonowej Policji Warszawa II.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 307 przy ulicy Barcelońskiej, odwiedzili Komendę Rejonową Policji Warszawa II, gdzie oprócz funkcjonariuszy w mundurach, czekał na nich sierżant Borsuk, kojarzący się dzieciom z dobrą zabawą i bezpieczeństwem. Dzieci nie kryły zaskoczenia, a uśmiech podczas całego spotkania, nie znikał z ich twarzy.

Podczas spotkania goście mokotowskich policjantów dowiedzieli się, jak wygląda struktura polskiej Policji oraz Komendy Rejonowej Policji Warszawa Mokotów, czym zajmują się funkcjonariusze w mundurach oraz po cywilnemu, jakie zadania mają pracownicy cywilni.

Dzieci z bliska zobaczyły pomieszczenia dla osób zatrzymanych i dowiedziały się, kto trafia do takiego miejsca i z jakiego powodu. Jak zwykle największą atrakcją cieszyły się zajęcia przygotowane przez technika kryminalistyki na temat śladów. Uczniowie dowiedzieli się, jak wyglądają odciski palców, jakie ślady zostawiają ludzie i jak można je zabezpieczyć oraz wykorzystać w pracy policyjnej. Goście mokotowskich policjantów mogli przyjrzeć się, jak w sposób praktyczny zabezpiecza się ślady linii papilarnych za pośrednictwem pędzelka i specjalistycznego proszku oraz poznać, czym jest proszek fluorescencyjny i w jakich warunkach go widać.

Wizyta uczniów była również okazją do porozmawiania na temat bezpieczeństwa. Przypomniano dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego zachowania w szkole, w domu, a także na drodze. Pełniąca obowiązki oficera prasowego Komendanta Rejonowego Policji Warszawa II oraz policjantki zajmujące się profilaktyką społeczną, podkom. Ewa Kołdys i asp. Marta Haberska, prowadząc zajęcia przypominały dzieciom o bezpiecznych zachowaniach, w tym właściwym poruszaniu się po drodze i obowiązku korzystania z przejść dla pieszych.

Na koniec każdy z uczestników zajęć, otrzymał od policjantek, pamiątkową książeczkę – kolorowankę. Dzieci natomiast odwdzięczyły się prowadzącym zajęcia, wręczając własnoręcznie wykonany plakat z napisem "dziękujemy", który był największym wyrazem wdzięczności i docenienia pracy policjantów.

asp. Iwona Kijowska/ea

Powrót na górę strony