Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kreatywna sprzątaczka. Kradła zamiast sprzątać

Data publikacji 23.03.2023

Mokotowscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali 57-letnią kobietę podejrzaną o kradzież, która zatrudniła się na próbę jako sprzątaczka. Po zakończonej pracy zabrała ze sobą nie tylko cenną biżuterię właścicielki domu, ale i markowe bezprzewodowe słuchawki. Kryminalni dotarli do kobiety sprzątającej, odnaleźli i zabezpieczyli biżuterię. Kobieta usłyszała zarzut dokonania kradzieży. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

Do komendy przy ul. Malczewskiego zgłosiła się 56-letnia pokrzywdzona, która w wyniku kradzieży utraciła złotą biżuterię w postaci pierścionków oraz markowych, bezprzewodowych słuchawek, a wszystko o łącznej wartości ponad 4500 złotych. Podejrzewała, że przestępstwa tego mogła dokonać zatrudniona jednorazowo sprzątaczka. To po jej wyjściu, zawiadamiająca stwierdziła brak złota.

Sprawą zajęli się policjanci z mokotowskiego wydziału operacyjnego do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Bardzo szybko „namierzyli” i zatrzymali 57-latkę. W trakcie czynności odnaleźli i zabezpieczyli skradzioną biżuterię. Złoto powróciło do pokrzywdzonej, a zatrzymana usłyszała zarzut kradzieży.

Kobieta przyznała się do zarzucanego jej czynu. Za to przestępstwo 57-latce grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności. Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Mokotów.

 

asp. Iwona Kijowska/ea

Powrót na górę strony