Aktualności

Dwóch zatrzymanych i dwa areszty

Data publikacji 17.03.2023

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa w Warszawie, zastosował wobec 31- latka i 25-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Policjanci z mokotowskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali podejrzanych o posiadanie znacznej ilości substancji odurzających i psychotropowych. Zabezpieczyli ponad 505 gramów marihuany, 18,26 gramów 4-CMC oraz 71,58 gramów amfetaminy. Zatrzymanym grozi nawet 10 lat więzienia.

Kilka dni temu, funkcjonariusze wydziału wywiadowczo patrolowego przy ul. Orzyckiej, zatrzymali do kontroli toyotę, którą poruszał się podejrzany 25-latek. Mężczyzna zachowywał się nerwowo, co wzbudziło jeszcze większą czujność funkcjonariuszy. Podczas przeszukania pojazdu, mundurowi znaleźli pod fotelem pasażera, plecak z zawartością suszu koloru brunatno-zielonego oraz urządzanie do termicznego zgrzewania folii aluminiowych. 25-latek został zatrzymany.

31-letni pasażer pojazdu myśląc, iż nie wzbudzi uwagi funkcjonariuszy, do stojącej obok wiaty śmietnikowej wyrzucił dwa foliowe worki z zawartością. Jednak czujne oko policjantów wychwyciło tą czynność.

W międzyczasie wezwano przewodnika wraz z psem tropiącym, który po przyjeździe na miejsce doprowadził do opakowania z marihuaną, która znajdowała się w altanie śmietnikowej. W wyrzuconych workach foliowych okazało się, że zapakowany był susz koloru brunatno zielonego, fajka wodna, nożyczki oraz taśma klejąca. Pasażer pojazdu również został zatrzymany.

Następnie policjanci wraz z 25-latkiem udali się do jego miejsca zamieszkania. W mieszkaniu mężczyzny funkcjonariusze ujawnili kolejne porcje marihuany, której było ponad 395 gramów, 71,85 gramów amfetaminy, sprzęt wykorzystywany do ważenia i porcjowania narkotyków oraz pieniądze w kwocie 8750 złotych i 450 dolarów.

Zebrany materiał dowodowy został przez śledczych skierowany do Prokuratury Rejonowej Warszawa Mokotów. Prokurator zadecydował o złożeniu w sądzie wniosku o tymczasowe aresztowanie obu mężczyzn. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec mężczyzn tymczasowy 3-miesięczny areszt. Może im teraz grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie objęte nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Mokotów.

asp. Iwona Kijowska

Powrót na górę strony