Aktualności

Poszukiwany alimenciarz zatrzymany przez dzielnicowych z Mokotowa

Data publikacji 14.03.2023

Mokotowscy dzielnicowi w ramach obchodu rejonu służbowego ustalili miejsce pobytu i zatrzymali 47-latka, który był poszukiwany przez sąd do odbycia kary 90 dni więzienia za niealimentację. Kiedy mundurowi zapukali do drzwi jego domu, bardzo mu się to nie spodobało. Nie krył swojego wzburzenia. Skazany jednak został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Teraz trafi do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe miesiące.

Wobec poszukiwanego mężczyzny wyrok wydał Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa. Mężczyzna został skazany na 90 dni więzienia za przestępstwo polegające na uporczywym uchylaniu się od płacenia alimentów. Nie miał jednak zamiaru zastosować się do sądowego nakazu i zgłosić się w zakładzie karnym.
Kilka dni przed zatrzymaniem dzielnicowi otrzymali nakaz jego zatrzymania. Ustalili, że przebywa on w jednym z mieszkań przy Al. Lotników na warszawskim Mokotowie. Pojechali więc tam około godziny 11:10. Przebywający w lokalu 47-latek nie krył zaskoczenia i złości. Funkcjonariusze jednak przedstawili mu sądowy nakaz i przewieźli go do policyjnego aresztu. Skazany został przewieziony do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe tygodnie.

asp. Iwona Kijowska

 

Powrót na górę strony