Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzech zatrzymanych za kradzież paliwa z samochodu służbowego

Data publikacji 27.02.2023

Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali trzech mężczyzn 30, 34 i 35-latka, którzy podejrzewani są o kradzież paliwa z samochodu służbowego należącego do jednej z firm świadczącej usługi wywozu nieczystości. Od początku stycznia bieżącego roku ukradli paliwo o szacowanej wartości około 10 000 zł. Zatrzymani wspólnie i w porozumieniu usłyszeli zarzut kradzieży, za który odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu nad ranem mokotowscy policjanci otrzymali informację o próbie kradzieży paliwa z samochodu służbowego, zaparkowanego przy jednej z firm na ul. Wołoskiej. Z relacji właściciela pojazdu wiadomo było, iż od około trzech lat w pojeździe, który użytkowany był przez tych samych mężczyzn, zawyżone było spalanie paliwa. Co wzbudziło jego podejrzenia.

Podczas jednej z takich kontroli, zgłaszający zobaczył, dwóch pracowników, którzy napełniali 10 litrowy plastikowy pojemnik paliwem, spuszczanym z baku samochodu służbowego. Trzeci pracownik stał na „czujce” i obserwował teren wokół. Spuszczone paliwo przeniesione zostało do wiaty śmietnikowej i schowane w  kontenerze. Po całej akcji mężczyźni wsiedli do samochodu i odjechali w dalszą drogę.

Chwile później sprawcy kradzieży byli już w rękach funkcjonariuszy. W rozmowie z policjantami od razu przyznali się do winy. Trafili do policyjnego aresztu. Śledczy zabezpieczyli pojemniki z płynem o szacowanej wartości około 10 000 złotych. Podejrzani wyjaśnili, iż kradzieży paliwa dokonywali od początku stycznia br. pięć razy w tygodniu, spuszczając około 5 do 10 litów płynu.

Usłyszeli zarzuty kradzieży wspólnie i w porozumieniu, a zatrzymanym grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie objęte nadzorem mokotowskiej prokuratury.

 

asp. Iwona Kijowska/ea

Powrót na górę strony