Aktualności

Odpowie za posiadanie marihuany

Data publikacji 27.01.2023

Policjanci z mokotowskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali 18-latka podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Mężczyzna idący ulicą Puławską nerwowo zareagował na widok mundurowych. Podczas legitymowania i kontroli osobistej policjanci znaleźli przy nim marihuanę. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Teraz grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Około 16.10 policjanci pełniący służbę patrolową w rejonie ulicy Puławskiej na warszawskim Mokotowie zauważyli młodego mężczyznę, który na ich widok opuścił głowę do dołu i przyspieszył kroku. Z jego zachowania można było wywnioskować, że może mieć coś do ukrycia. W związku z jego nienaturalnym zachowaniem funkcjonariusze postanowili go wylegitymować. Podczas czynności wyczuli od niego zapach charakterystyczny dla marihuany. Kiedy zapytali go, czy ma przy sobie narkotyki potwierdził.
W trakcie kontroli osobistej z kieszeni jego kurtki policjanci wyjęli zawiniątko aluminiowe z zielono-brunatnym suszem. Badanie narkotesterem wykazało, że to marihuana. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Podejrzany usłyszał już zarzuty, za które sąd może go skazać na 3 lata więzienia. Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem mokotowskiej prokuratury.

podkom. Robert Koniuszy

Powrót na górę strony