Aktualności

Bezpieczne ferie z wilanowską policjantką

Data publikacji 24.01.2023

Rozpoczęły się ferie zimowe, które potrwają w tym roku w poszczególnych województwach od 16 stycznia do 26 lutego br. Dla wielu osób, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży to okazja do aktywnego spędzania czasu oraz wyjazdów. Część dzieci będzie spędzała czas na stokach narciarskich lub na zimowych zabawach, jeśli dopisze aura konieczna do tego rodzaju rozrywki. Najmłodsi i będą również korzystać z czasu wolnego w domu, ale także podczas podróży. Wilanowska policjantka z wydziału kryminalnego przypominała uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyminie, jakie zasady należy spełnić, żeby ten czas był przyjemny i bezpieczny.

Sierżant Kamila Chuda z Komisariatu Policji Wilanów spotkała się z dziećmi z klasy 2b i 4a Szkoły Podstawowej przy ulicy 11 Listopada 2 w Radzyminie na zaproszenie dyrekcji placówki. W pierwszej z grup rozmawiała na temat bezpiecznych ferii zimowych. Policjantka omówiła definicję bezpieczeństwa oraz wyjaśniła dzieciom zasady, które powinny być spełnione, aby nie dochodziło do jego naruszenia. Dzieci bez problemu wymieniły numery alarmowe, a także wykazały się świetną znajomością zasad ruchu drogowego. Dzielnicowa wyjaśniła dzieciom, jak zachować się w kontakcie z nieznajomymi osobami oraz, jak zachować się w przypadku ataku psa, ponieważ takie sytuacje mogą się zdarzyć oraz jak udzielić pomocy komuś, kto został zaatakowany przez agresywnego czworonoga. Dzieci wykazały się znajomością zasad postępowania podczas pierwszej pomocy. Zajęcia przebiegły w bardzo miłej atmosferze, na co wpłynęła także duża wiedza oraz aktywność uczniów.

W klasie 4a tematem również było bezpieczeństwo, ale tym razem w Internecie. W pierwszej kolejności opowiedziała dzieciom, czym jest Internet i jak należy korzystać z niego z rozwagę. Na prośbę policjantki uczniowie wymienili wady i zalety korzystania z Internetu. Kolejnym zagadnieniem były internetowe znajomości. Dzieci wykazały się świadomością tego, iż nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie, oraz że nie należy podawać żadnych danych osobie poznanej w internecie. Najważniejszym elementem zajęć była rozmowa na temat hejtu w Internecie, a przede wszystkim o tym, jakie są jego konsekwencje. Poruszano również kwestie cyberprzemocy.

podkom. Robert Koniuszy

  • Umundurowana policjantka rozmawia z dziećmi na temat zasad bezpieczeństwa.
    Policjantka prowadzi zajęcia z dziećmi
  • Umundurowana policjantka rozmawia z dziećmi na temat zasad bezpieczeństwa.
    Policjantka prowadzi zajęcia z dziećmi
  • Umundurowana policjantka rozmawia z dziećmi na temat zasad bezpieczeństwa.
    Policjantka prowadzi zajęcia z dziećmi
Powrót na górę strony