Aktualności

Zatrzymali poszukiwanego za oszustwa i fałszowanie dokumentów

Data publikacji 02.12.2022

Ursynowscy dzielnicowi w ramach obchodu rejonu służbowego zatrzymali 49-latka ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości. Wyrokiem Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia mężczyzna został skazany na bezwzględną karę jednego roku i sześciu miesięcy zwolnienia. Po ogłoszeniu wyroku nie stawił się w wyznaczonej placówce penitencjarnej. Postanowił się ukrywać. Policjanci realizujący zadania służbowe ustalili, gdzie przebywa poszukiwany i zapukali do drzwi mieszkania, w którym się ukrywał. Poszukiwany już trafił do zakładu karnego.

W związku z oszustwem oraz fałszowaniem dokumentów 49-latek został skazany przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia na jeden rok i sześć miesięcy bezwzględnej kary pozbawienia wolności. Jak się okazało, najwyraźniej nie godził się z wyrokiem i nie zamierzał zgłosić się w zakładzie karnym w wyznaczonym terminie. Postanowił się ukrywać. W trakcie obchodu rejonu służbowego policjanci ustalili, że mężczyzna może ukrywać się w jednym z mieszkań przy ul. Nowoursynowskiej na warszawskim Ursynowie. Postanowili więc sprawdzić swoją informację.

Około 12.30 zapukali go jego drzwi. Po ich otwarciu mundurowi wylegitymowali mężczyznę i potwierdzili jego tożsamość, a następnie przedstawili mu powód swojej wizyty. Poszukiwany miał świadomość, że prędzej czy później wpadnie w ich ręce. Został on zatrzymany i doprowadzony do miejscowego komisariatu Policji. Jeszcze tego samego dnia trafił do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe 18 miesięcy.

podkom. Robert Koniuszy/ea

Powrót na górę strony