Aktualności

Zmieniał tablice rejestracyjne w aucie i kradł paliwo

Data publikacji 03.10.2022

Ursynowscy dzielnicowi zatrzymali 26-letniego obywatela Gruzji podejrzanego o cztery kradzieże paliwa na terenie Warszawy i Piaseczna. Przy użyciu plastikowych opasek zaciskowych mężczyzna przypinał tablice z innych pojazdów do samochodu toyota aygo, a następnie tankował do pełna i odjeżdżał. Kiedy po raz kolejny przyjechał na jedną z ursynowskich stacji paliw, gdzie dopuścił się kradzieży i odjechał, pracownik zawiadomił policjantów, po czym wsiadł do swojego auta i pojechał za sprawcą. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych kilka ulic dalej. Trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Około 13.30 policjanci pełniący służbę obchodową na terenie warszawskiego Ursynowa usłyszeli komunikat za pośrednictwem radiostacji, że na stacji paliw przy ul. Puławskiej doszło do kradzieży paliwa i sprawca ucieka z miejsca błękitną toyotą aygo. Za podejrzanym miał jechać pracownik. Kilka minut później przy ul. Żołny dzielnicowi zatrzymali toyotę oraz siedzącego za kierownicą 26-latka. W trakcie czynności na miejsce przyjechał 49-latek, który potwierdził, że to on wzywał policję, ponieważ kierujący toyotą już drugi raz w przeciągu dwóch dni dokonał kradzieży paliwa.

Ponadto na swoim koncie miał jeszcze kilka kradzieży z innych stacji tej samej sieci, których się dopuścił w Warszawie oraz w Piasecznie. W trakcie sprawdzania pojazdu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że są do niego przypisane inne numery rejestracyjne, niż posiada obecnie. Podczas oględzin okazało się, że na właściwe tablice rejestracyjne są nałożone inne, pochodzące od skody.

Podejrzany mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Następnego dnia, na podstawie zebranego materiały dowodowego przedstawiono mu zarzuty czterech kradzieży etyliny na kwotę około 1200 zł. Teraz, o jego dalszym losie zadecyduje sąd, który może go skazać na 5 lat więzienia. Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Ursynów.

podkom. Robert Koniuszy/ea

  • Z lewej strony przy biurku siedzi mężczyzna podejrzany o kradzież. Z prawej strony za biurkiem siedzi nieumundurowany policjant, który wykonuje czynności z zatrzymanym mężczyzną.
    Policjantka wykonuje czynności z zatrzymanym mężczyzną
  • Z lewej strony umundurowany policjant. Z prawej strony zatrzymany mężczyzna, podejrzany o kradzież. Ma on kajdanki założone na ręce ułożone do przodu.
    Policjant z zatrzymanym mężczyzną
Powrót na górę strony