Aktualności

Zapraszamy mieszkańców Mokotowa na debatę społeczną

Data publikacji 11.10.2022

Zapraszamy mieszkańców warszawskiego Mokotowa na debatę społeczną poświęconą zagadnieniom bezpieczeństwa oraz porządku publicznego. Wspólnie porozmawiamy o nurtujących Państwa problemach dotyczących naruszeń bezpieczeństwa i porządku publicznego. Wysłuchamy też Państwa uwag i opinii na ten temat. W spotkaniu między innymi wezmą udział przedstawiciele mokotowskiej Policji, Straży Miejskiej oraz Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

Debata odbędzie się dzisiaj - 11 października 2022 roku o godzinie 17:00 w Szkole Podstawowej nr 98 przy ulicy Grottgera 22 w Warszawie.

Spotkania w takiej formie mają charakter cykliczny. Komendant Rejonowy Policji Warszawa II, Naczelnik Wydziału Prewencji, Kierownicy Rewirów Dzielnicowych, dzielnicowi, strażnicy miejscy oraz przedstawiciele innych podmiotów działających na rzecz bezpieczeństwa publicznego spotykają się z mieszkańcami, żeby porozmawiać o potrzebach i oczekiwaniach społeczeństwa w zakresie bezpieczeństwa. Debaty pozwalają na wymianę informacji o istniejących zagrożeniach i wspólne wypracowanie metod ich eliminowania.

Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się więcej na temat Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce, jak również na temat coraz bardziej popularnej aplikacji mobilnej „Moja Komenda". Będzie to również okazja do wysłuchania wykładu na temat oszustw „na policjanta” i „na wnuczka” oraz spotkania i rozmowy z przedstawicielami poszczególnych służb. Policjanci przygotowali też kilka informacji na temat zawodu policjanta oraz procesu rekrutacji.

Debaty organizowane są w związku z realizacją rządowego programu „Razem Bezpieczniej” oraz policyjnego programu zapobiegania przestępczości.

podkom. Robert Koniuszy

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony