Aktualności

Mokotowscy dzielnicowi zatrzymali poszukiwanego

Data publikacji 22.09.2022

Dzielnicowi w ramach obchodu rejonu służbowego zatrzymali 30-latka skazanego wyrokiem Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotów na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo drogowe, którego dopuścił się w ubiegłym w 2021 roku. Mimo sądowego nakazu i wyznaczonego terminu zgłoszenia się w wyznaczonym zakładzie karnym skazany nie zrobił tego. Postanowił się ukrywać. Policjanci ustalili miejsce jego pobytu i złożyli mu wizytę. Mężczyzna już trafił do zakładu karnego.

Przeciwko mężczyźnie toczyło się postępowanie przygotowawcze w związku z kierowaniem przez niego pojazdem w stanie nietrzeźwości, którego dopuścił się w 2021. Podejrzany został skazany w tym przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa na bezwzględną karę 180 dni więzienia. W wyroku sąd wskazał termin, w którym miał się zgłosić w wyznaczonej placówce penitencjarnej. Mężczyzna jednak zignorował sądowy nakaz. Postanowił się ukrywać, chcąc nacieszyć się wolnością.

Dzielnicowi w ramach realizacji swoich obowiązków ustalili, że poszukiwany przebywa w jednym z budynków przy al. Niepodległości na warszawskim Mokotowie. W związku z powyższym pojechali tam. Na miejscu przedstawili mu sądowy nakaz. Poszukiwany został doprowadzony do Komendy Policji na warszawskim Mokotowie, a następnie osadzony w policyjnym areszcie. Następnego dnia trafił do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe miesiące.

podkom. Robert Koniuszy

Powrót na górę strony