Aktualności

Kryminalni zatrzymali poszukiwanego listem gończym

Data publikacji 21.09.2022

Policjanci z mokotowskiego wydziału kryminalnego zatrzymali 36-latka poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna został skazany przez Sąd Rejonowy Warszawa Mokotów na 182 dni pozbawienia wolności za niestosowanie się do nakazów sądowych wydanych przez sąd we wcześniejszej, prowadzonej przeciwko niemu sprawie. Mężczyzna zignorował jednak sądowy nakaz, a po wyroku również nakaz stawienia się w zakładzie karnym celem odbycia kary więzienia. Kryminalni zatrzymali go w jednym z mieszkań na warszawskim Mokotowie i przewieźli do zakładu karnego.

Poszukiwany mężczyzna najpierw został skazany przez sąd za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. W związku z pierwszym wyrokiem sąd wydał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. 36-latek zbagatelizował jednak sądowe postanowienie i wsiadł do samochodu. Kiedy mężczyzna został zatrzymany przez policjantów,  usłyszał zarzut niestosowania się do orzeczonych przez sąd środków karnych. Mężczyzna został w tej sprawie skazany na 182 dni bezwzględnej kary pozbawienia wolności. Po wyroku sąd wydał wobec niego nakaz stawienia się w wyznaczonej placówce penitencjarnej celem odbycia kary. To również nie zrobiło wrażenia na skazanym. Wobec lekceważącego zachowania mężczyzny Sąd Rejonowy Warszawa Mokotów wydał za nim list gończy.

W wyniku działań operacyjnych mokotowscy kryminalni ustalili, że poszukiwany mężczyzna może ukrywać się w jednym mieszkań na warszawskim Mokotowie. Pojechali więc tam celem potwierdzenia tej informacji. Po upewnieniu się, że znajduje się on wewnątrz, zapukali do drzwi. Mężczyzna był bardzo zaskoczony wizytą policjantów. Funkcjonariusze okazali mu legitymacje służbowe oraz list gończy. Na tej podstawie został zatrzymany, a następnie po wykonaniu czynności z jego udziałem przetransportowany do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe miesiące.

podkom. Robert Koniuszy/mw

Powrót na górę strony