Aktualności

Mokotowscy dzielnicowi zatrzymali poszukiwanego

Data publikacji 20.09.2022

Dzielnicowi w ramach obchodu rejonu służbowego zatrzymali 45-latka skazanego wyrokiem Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia na karę 54 dni pozbawienia wolności za przestępstwo znieważenia funkcjonariusza, którego dopuścił się w ubiegłym roku. Mimo sądowego nakazu i wyznaczonego terminu zgłoszenia się w wyznaczonym zakładzie karnym skazany nie zrobił tego. Postanowił się ukrywać. Policjanci ustalili miejsce jego pobytu i złożyli mu wizytę. Mężczyzna już trafił do zakładu karnego.

Przeciwko mężczyźnie toczyło się postępowanie przygotowawcze w sprawie przestępstwa, którego dopuścił się w 2021. Podejrzany został skazany w tym przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa na bezwzględną karę 54 dni więzienia. W wyroku sąd wskazał termin, w którym miał się zgłosić w wyznaczonej placówce penitencjarnej. Mężczyzna jednak zignorował sądowy nakaz. Postanowił się ukrywać, chcąc nacieszyć się wolnością.

Dzielnicowi w ramach realizacji swoich obowiązków ustalili, że poszukiwany przebywa w jednym z budynków na warszawskim Mokotowie. Pojechali więc tam i przedstawili mu sądowy nakaz. Poszukiwany został doprowadzony do Komendy Policji przy ul. Malczewskiego, a po wykonanych czynnościach osadzony w policyjnym areszcie. Następnego dnia został przewieziony do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe tygodnie.

podkom. Robert Koniuszy

Powrót na górę strony