Aktualności

Spotkali się z dziećmi w świetlicy środowiskowej prowadzonej przez Urząd Dzielnicy Mokotów

Data publikacji 25.08.2022

W ramach letniej edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" oraz w ramach stołecznego projektu »Lato w mieście« policjanci mokotowskiego zespołu do spraw prewencji wspólnie z przedstawicielem Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania kryzysowego dla Dzielnicy Mokotów przeprowadzili spotkanie z dziećmi w świetlicy środowiskowej prowadzonej przez Urząd Dzielnicy Mokotów. Funkcjonariusze omówili zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą bez rezygnacji z przyjemności związanych z zabawą w czasie wakacji. Na koniec była wspólna krzyżówka i nagrody.

Tym razem policjanci wybrali się do świetlicy przy ul. Gagarina 27. Do końca wakacji pozostało kilka dni, warto, jest w dalszym ciągu przypominać dzieciom o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą. W trakcie spotkanie podkom. Ewa Kołdys i asp. szt. Jacek Spociński z mokotowskiego wydziału prewencji przypomnieli dzieciom o tym, aby zawsze być w wodzie z rodzicami, w każdej chwili rodzic może zareagować i pomóc w razie nieprzewidzianej sytuacji w wodzie. Nie wchodzić do wody od razu po posiłku. Nie wbiegać do wody, kiedy jest się bardzo rozgrzanym. Robić to stopniowo, aby nie dostać szoku termicznego i nie stracić przytomności. Nie skakać z pomostów na tak zwaną główkę. Najlepiej korzystać z zabawy w wodzie w miejscu, gdzie nie jest zbyt głęboko. Do wody wchodzić tylko w miejscach dozwolonych. Najlepiej w miejscach strzeżonych przez ratowników. Policjantka przypomniała, że dobrze jest, jeśli zna dokładnie swoje imię i nazwisko i numer telefonu mamy lub taty. Jeśli numer telefonu nie jest znany dzieciom, rolą rodziców jest zapatrzeć je w bransoletkę bądź opaskę z numerem telefonu do rodzica. To na wypadek, gdyby dziecko się zagubiło w tłumie na plaży.

Funkcjonariusze oraz powiedzieli dzieciom, żeby podczas spędzania czasu nad wodą pilnowały się rodziców i nie odchodziły od nich. Każde wejście do wody powinno być nadzorowane bez opiekunów, dlatego należy zawsze mówić im o tym. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się o kilku zasadach bezpieczeństwa podczas drogi nad jezioro, czy morze oraz w drodze powrotnej.

Na koniec spotkania dzieci otrzymały nagrody ufundowane przez Urząd Dzielnicy Mokotów w postaci gier zręcznościowych, książeczek „Kapitan Wyderka” oraz odblasków, które wręczył Henryk Szczepanik z BBiZK.

podkom. Robert Koniuszy

Powrót na górę strony