Aktualności

Zatrzymali poszukiwaną, skazaną na 6 miesięcy więzienia

Data publikacji 19.08.2022

Mokotowscy dzielnicowi w ramach obchodu rejonu służbowego zatrzymali 34-latkę skazaną wyrokiem Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa w Warszawie na bezwzględną karę 6 miesięcy pozbawienia wolności za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego się dopuściła w 2021 roku. Mimo sądowego nakazu i wyznaczonego terminu zgłoszenia się w wyznaczonym zakładzie karnym skazana nie zrobiła tego. Policjanci ustalili, gdzie ukrywa się poszukiwana i dokonali jej zatrzymania. Kobieta już trafiła do zakładu karnego.

Przeciwko kobiecie toczyło się postępowanie w sprawie narażenia swojego dziecka, wobec którego miała obowiązek opieki, na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego dopuściła się w ubiegłym roku. Podejrzana została skazana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy Mokotowa na bezwzględną 6 miesięcy więzienia. W wyroku sąd wskazał termin, w którym miała się zgłosić w wyznaczonej placówce penitencjarnej. Kobieta jednak zignorowała sądowy nakaz, chcąc nacieszyć się wolnością.

Dzielnicowi w ramach czynności służbowych ustalili, że kobieta przebywa w jednym z mieszkań na warszawskim Mokotowie, a następnie złożyli jej poranną wizytę. Po wejściu do mieszkania okazali poszukiwanej sądowy nakaz zatrzymania. Kobieta została zatrzymana. Następnie trafiła do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe miesiące.

podkom. Robert Koniuszy

Powrót na górę strony